Hut 8 Mining Bitcoin Madenciliğinde Kazanan Tarafta

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kanadalı Bitcoin (BTC) madencisi Hut 8 Mining, piyasadaki oynaklığa karşın uzun vadeli stratejisiyle çıkarını artırdı.

Kripto piyasasında yaşanan değişim, artan ekipman ve elektrik maliyetleri madencilik yapan şirketlerin olumsuz etkilenmesine neden oldu. Bu durumu uzun vadede sürdürdüğü HODL stratejisiyle geride bırakan Bitcoin madencisi Hut 8 Mining ise Temmuz ayında rezervlerini genişletti.

İlginizi Çekebilir

Hut 8 Mining’in Bitcoin Rezervi Arttı

Alberta merkezli Hut 8 Mining’in uzun vadede kullandığı HODL stratejisi, ayı piyasası sırasında rezervlerini satan madencilerin önüne geçmesini sağladı.

Şirket, Temmuz ayında günde ortalama 10.61 BTC üretim suratında 330 Bitcoin üreterek toplam rezervini 7 bin 736’ya çıkardı. Firma tarafından yapılan açıklamada, aylık üretim oranının EHs başına 113.01 BTC’ye muadil olduğu belirtildi.

Nasdaq ve Toronto borsalarında süreç gören Hut 8, sanayi bilgilerine nazaran halka açık şirketler ortasında Bitcoin’in en büyük sahiplerinden biri olarak öne çıkıyor.

Hut 8 Mining Bitcoin Madenciliğinde Kazanan Tarafta

Madencilik, BTC başına ortalama gelir evvelki yılın ortalamasından dört kat daha fazla olduğundan 2021 yılında epeyce çıkarlı bir iş olarak görülüyordu. 2022 yılında Bitcoin fiyatlarının düşmesiyle birlikte madenciler, düşük pazar ortamına satış yapmak zorunda kaldı.

Core Scientific, Argo Blockchain ve Riot Blockchain üzere öbür Bitcoin madencileri, ayı piyasası sırasında BTC varlıklarını azalttı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu