Google Eski CEO’su, Bitcoin Teknolojisini Olağanüstü Olarak Tanımlıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

2014’teki bir görüntünün tekrardan yayınlanmasıyla Google Eski CEO’su Eric Schmidt’in Bitcoin’in (BTC) kriptografik muvaffakiyetini inanılmaz bulduğu ortaya çıktı.

Schmidt 2014 yılında Bilgisayar Tarihi Müzesi’nde konuşurken, Bitcoin’in epeyce kıymetli bir teknoloji olduğunu lakin varlığın para ünitesi olarak kullanılmasındaki sakıncalarını lisana getirdiği görülüyor.

Bitcoin teknolojisinin ileride daha fazla kurumda kullanılabileceğini söyleyen Schmidt, Bitcoin benimsenmesinin hayli düşük olduğu yıllarda gösterdiği duruş varlığın beklentileri için takviye olarak görülebilir.

Schmidt katıldığı bir panelde, Bitcoin’in dikkate kıymet bir muvaffakiyet olduğunu ve dijital dünyada kopyalanamayan bir paha yaratma yeteneğinin kıymet biçilemez olduğunu söyledi. Bitcoin teknolojisinin kopyalanamaz defterlere sahip olması inanılmaz bir gelişme, pek çok insan bunun üzerine iş kuracak dedi.

Schmidt’in Kriptoya İlgisi

Eric Schmidt’in kriptoya ilgisi kriptonun alındaki teknolojiye hayranlığından kaynaklanıyor yeni yaptığı bir açıklamada Web3’e olan ilgisini paylaştı:

Birey olarak kimliğinizi denetim edebileceğiniz ve otoritenin olmayacağı yeni bir internet modeli çok ilgi cazip. Çok baştan çıkarıcı ve merkeziyetsiz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu