Madencilik Firması Core Scientific, Bitcoin Sattı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin madencilik firması Core Scientific arka arda iki ay çıkardığından daha fazla Bitcoin (BTC) sattı. Firmanın kasasında 1959 Bitcoinden geriye 1205 tanesi kaldı.

Core Scientific geçtiğimiz ay kayıp yaşadı. Yapılan şirket duyurusunda Bitcoin başına ortalama 22 bin dolar fiyattan 1975 coin satıp 44 milyon dolar hasılat yaparken tıpkı ayda yalnızca 1221 coin çıkartabildi. Böylece firmanın kasasında 31 Temmuz itibariyle 1205 Bitcoin ve 83 milyon dolar nakit kaldı.

Şirket açıklamasında, Temmuz ayında yapılan Bitcoin satışlarından elde edilen gelirin artan faaliyet merkezi harcamalarına ve sermaye yatırımlarına harcandığını söyledi. Şirket Bitmain’e 100.000 adet ASIC özel madencilik aracı siparişi vermişti. Bu satışlardan elde edilen paranın bir kısmı buraya aktarıldı.

Core Scientific’in Bitcoin Varlığı Azalıyor

Bitcoin madencilik firması Core Scientific, yaptığı bu satışla birlikte kasasındaki Bitcoinleri azaltmış oldu. Şirket Bitcoin’in fiyatı 30 bin doların altına düştüğünden likiditeyi arttırmak ismine bu yolun izlendiğini söyledi. Bunun dışında firma iş hacmini arttırmaya gitti. Temmuz ayında 14.000 ASIC sunucusunu daha devreye alarak hasrate’ini 19.3’e çıkardı. Bu Kuzey Amerika şirketleri ortasındaki en yüksek hashrate olarak kayıtlara geçti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu