Block’un Bitcoin Gelirinde, %6’lık Bir Düşüş Yaşandı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

ABD merkezli dijital ödeme şirketi Block’un Bitcoin gelirleri, yılın ikinci çeyreğinde %6 oranında düştü.

Twitter eski CEO’su Jack Dorsey’in şirketi Block’un Bitcoin gelirleri, ikinci çeyrekte yıllık bazda %6 oranında düşere 4,4 milyar dolar düzeyine geriledi. Wall Street’in 4,35 milyar dolarlık gelir beklentisine rağmen, çeyrek boyunca 208 milyon dolarlık ziyana uğradı.

Sonuçların akabinde Block’un payları Perşembe günü mesai sonrası süreçlerde %5.35’lik bir düşüş yaşayarak 84.90 düzeyine geriledi.

Şirketin 2021 yılının tıpkı periyodundaki Bitcoin gelirleriyse %62’lik bir artışla 4,42 milyar dolar düzeyini görmüştü.

Jack Dorsey’in şirketi, bu düşüşe ana etmen olarak Bitcoin fiyatındaki düşüşle birlikte, tüketicilerin Bitcoin’e olan talebinin azalmasını gösterdi.

Block, hissedarlara göndermiş olduğu mektupta, “Cash App, 2022 yılının ikinci çeyreğinde sırasıyla yıllık %34 ve %24’lük düşüşle 1,79 milyar dolarlık Bitcoin geliri ve 41 milyon dolarlık Bitcoin karı sağladı” tabirlerini kullandı.

Şirketin açıklamasına nazaran Bitcoin geliri ve brüt karı, 3 yıllık CAGR bazında ise %143 ve %168 artış gösterdi. Block, önümüzdeki çeyreklerde de fiyat hareketlerine ve varlığa olan talep doğrultusunda Bitcoin geliri ve brüt kar konusunda dalgalanma yaşanmasını bekliyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu