Voyager, Müşterilerine 270 Milyon Dolar İade Ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kısa bir mühlet evvel iflas eden Voyager Digital, 270 milyon dolarlık müşteri nakdini iade etmek için iflas mahkemesinden onay aldı.

Voyager CEO’sunun şirketin iflası öncesinde doruğa yakın bir fiyattan milyonlarca pay satışı yaptığı ortaya çıkmıştı. Akabinde, iflas müracaatlarıyla boğuşan kripto para kurumu Voyager Digital Holdings Inc., iflas sonrası meselelerini çözmeye çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

Voyager İade Süreçleri için Hazır

Voyager’ın iflasını denetleyen New York’taki ABD İflas Mahkemesi Yargıcı Michael Wiles, şirketin müşterilerin Metropolitan Commercial Bank’ta (MCB) tutulan hesaba erişmesine müsaade kararı verdi. Banka, Voyager’ın iflas müracaatında bulunduğunda hesabında yaklaşık 270 milyon dolar olduğunu belirtiyor.

İlk müracaat yapıldığında, mahkeme evraklarında Voyager‘in banka hesabındaki ölçünün yaklaşık 350 milyon dolar olduğu yer alıyordu. Hesap koruyucusu Metropolitan Commercial Bank, Journal’a Voyager’ın iflas müracaatında bulunduğunda hesabında yaklaşık 270 milyon dolar olduğunu söyledi.

Alınan onayla birlikte MCB parayı müşterilere iade edebilmesine karşın, mahkeme Voyager’ın platformundaki 1 milyar dolardan fazla kripto varlığına ne olacağına dair şimdi bir karar vermedi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu