Optimism (OP) Neden Yükseldi ? 4 Ağustos 2022

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Optimism (OP) bugün itibariyle süratli bir yükseliş yakaladı ve 2.21 doları gördü. Piyasalardaki dalgalanmalar sırasında yükselerek yatırımcısını sevindiren OP, 24 saatlik hacminde yüzde 90’lık bir artış gösterdi. Pekala OP neden bu kadar yükseldi?

OP/USD paritesi 2.13 dolarda bir dirençle karşılaştı ama bu direnci kırıp 2.21 dolara çıkmayı başardı. Akabinde OP, 2.09 dolara geriledi ve böylece ATH’sini görmüş oldu. ATH’sinden sonra düşmüş olsa da günün yükselenleri ortasında yer aldı.

İlginizi Çekebilir

OP Ruhsal Direnç 2 Doların Üzerinde Süreç Görüyor

Günlük fiyat tahlilinde görüldüğü üzere OP bir boğa yükselişi yaşayarak son 24 saat içinde yüzde 24 yükseldi. Haberin yazıldığı an itibariyle OP 2 dolar düzeyinden süreç görüyor. 24 saatlik hacmi yüzde 90 arttı ve 872 milyon dolara ulaşarak süreç hacminde 82. sıraya yerleşti.

Optimism (OP) Neden Yükseldi ? 4 Ağustos 2022

OP, günlük ortalamada 18 Temmuz 2022’den beri epeyce yükseliş gösterdiği için SMA 50 indikatörünün gösterdiği 1.66 dolardan daha yüksekte süreç görüyor. Ayrıyeten günlük grafiğe bakıldığında Bolinger Bantları ortalama 1.16 dolar düzeyini gösteriyor. Bolinger’in üst bandı en güçlü üst direnci 2.16 doları gösterirken alt band 0.17 doları gösteriyor. RSI ise 76 ile çok alım göstermekte. OP tekrar yükselmeye başlamadan düzeltmesi iki ila üç gün sürebilir.

Optimism (OP) Neden Yükseliyor?

Yakın vakitte kendi GameFi projesini duyuran Optimism, oyuncu bakımından da artış göstererek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Oyun içinde yapılacak olan arazi ve ekipman satışlarında OP kullanılması gereken oyunda ilerleyebilmek için kullanıcıların OP satın almak zorunda. Fiyattaki yükseliş ve artan piyasa hacmi de OP‘nin yükselişini daha da artırıyor.

Son olarak, boğalar yeni yer keşfetmeye çalışırken OP/USD trendinin gün için yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Fiyat 2 dolar bandında olduğundan ötürü OP’nin geçtiğimiz haftadan beri güzel performans gösterdiğini söylemek mümkün. Şu an bulunduğu düzeylerde satış baskısının yüksek olduğunu belirtmekte yarar var. Ayrıyeten satış baskısı devam ederken OP’nin düzeltmesi birkaç gün daha sürebilir.

Anlık olarak Optimism fiyatını buradan takip edebilirsiniz:

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu