PwC Kripto Başkanı Dijital Varlık Fonu için Dubai’yi Seçti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

PwC global kripto lideri Henri Arslanian, Dubai’de bir dijital varlık fonu kurmak için şirketteki başkanlık misyonundan istifa etti.

Kripto para bölümünün ardındaki teknolojik güçten faydalanmak isteyen şirketler yenilikçi hizmetlerini şekillendiriyor. Kurumsal finansman ve gibisi hukuk hizmetleri sağlayan PwC’nin kripto para lideri misyonundan ayrılarak dijital varlık fonu kurdu.

İlginizi Çekebilir

PwC Kripto Lideri Dijital Varlık Fonu Kurmak için Dubai’yi Seçti

Financial Times’da yer alan habere nazaran; PwC‘de kıdemli danışman durumunu sürdürecek olan Henri Arslanian, Dubai’deki kripto açıklığını kapatmak için dijital varlık fonu kurma çalışmalarını başlattı.

Arslanian, Nine Blocks Capital Management‘in kentte süreksiz düzenleyici onayı almasıyla birlikte Dubai’de fon kurmaya karar verdiğini belirtti. Dijital varlık fonu, Hong Kong merkezli bir hedge fonu olan Nine Masts Capital’den 75 milyon dolar alacak.

Fonun Dubai’de olmasının Dubai’nin gelecekte bir kripto merkezi olarak öne çıkmasıyla ilgili olduğu belirtilirken, Arslanian; “Hong Kong bizim için doğal bir yuva olacak” formunda konuştu. Şimdiden Dubai’ye taşındığını söyleyen Arslanian, dijital varlık fonunun ilerleyen süreçlerde Asya’da bir üs kurabileceğini de kelamlarına ekledi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu