Coinbase Davaların Durdurulmasını İstiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto borsası Coinbase, ABD Yüksek Mahkemesi’nden yakın vakitte açılmış iki davanın tekrar tahkime gönderilmesini istedi.

Coinbase’e yakın vakitte kullanıcıları tarafından tüketici maddelerini ihlal ettiği gerekçesiyle iki farklı dava açıldı. Daha evvel tahkim isteğinden bulunan Coinbase’in teklifi federal mahkeme yargıçları tarafından reddedilmişti. Coinbase tekrar açılan iki davanın da durdurulması için temyiz müracaatında bulundu.

Coinbase Davaları Reddediyor

Yüksek Mahkeme’den tahkim isteklerine ret alan Coinbase, iki dava için de alınan kararlara ağır bir biçimde itiraz ediyor.

Coinbase davalarının birincisinde; kullanıcılarından birinin hesabına uzaktan erişen bir dolandırıcı, kullanıcının 31 bin dolardan fazla kaybetmesine yol açmıştı. Akabinde hesap sahibi kaybedilen fonların geri kazanılmasında çok az yardım sağladığını söyleyerek Coinbase’e dava açtı.

İkinci davada; Coinbase, iştirakçilerin kripto para ünitesini almak yahut satmak zorunda olmadığını gereğince açıklamadan 1,2 milyon dolarlık Dogecoin çekilişi düzenleyerek Kaliforniya tüketici yasasını ihlal etmekle suçlanmıştı.

Coinbase Davaların Durdurulmasını İstiyor

Her iki davada da federal mahkeme yargıçları, Coinbase’in uyuşmazlıkları tahkime gönderme teklifini reddetti ve şirketin kullanıcı mukaveleleri kapsamına nazaran bunun gerekli olduğunu söyledi. Yüksek Mahkeme’de Coinbase, 9. ABD Devre Temyiz Mahkemesi’nde temyiz müracaatında bulunurken dava mahkemesi süreçlerinin durması gerektiğini söyledi. 9. Daire davaları engellemeyi reddetti ve Coinbase bir sonuç alamadı.

Tekrar temyiz müracaatında bulunan Coinbase, bir taraf bir davayı tahkime göndermek için bir temyiz müracaatında bulunduğunda yargılama mahkemesi süreçlerinin otomatik olarak durdurulması gerektiğini söyledi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu