Coinbase Yetkilisi, Inside Trading İddialarını Reddetti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Coinbase eser yöneticisi Ishan Wahi, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti.

Wahi, Coinbase’in faaliyetleri ile ilgili saklı bilgileri kardeşine ve bir ortağına ifşa etmekle suçlandı.

Reuters’ın haberine nazaran Coinbase Global’in eser yöneticisi olan Ishan Wahi, Manhattan Federal Mahkemesi’ne vermiş olduğu tabirde elektronik dolandırıcılık suçlamalarını reddetti.

Wahi, ABD emniyet güçleri ve ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından “inside trading” suçlaması ile karşı karşıya kaldı. Wahi, geçtiğimiz Mayıs ayında Hindistan’a giden bir uçağa binmek üzereyken tutuklandı.

Wahi, kardeşi Nikhil ve ortağı Sameer Ramani’ye Coinbase’in listeleyeceği kripto paralar hakkında kapalı bilgileri ifşa etmekle suçlanıyor. Argümana nazaran Wahi ve arkadaşları, varlıkları Coinbase’in listelemesinden evvel satın alıp, daha sonra kar elde ettiler. Grubun Haziran 2021 ila Nisan 2022 tarihleri ortasında 1,5 milyon dolar kar elde ettiği argüman edildi.

Nikhil Wahi de tıpkı Ishan Wahi üzere tutuklandı. Ramani ise Temmuz ayının sonlarında özgür bırakıldı.

Adalet Bakanlığı, davanın içerisinde menkul değer dolandırıcılığını ise dahil etmedi. Coinbase, yaşananların akabinde menkul değerler ile ilgilendiklerini reddeden bir blog yazısı yayımladı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu