Solana Geliştiricileri, 6 Milyon Dolara Mal Olan Saldırının Slope Cüzdanı ile Bağlantılı Olduğunu Düşünüyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Solana blokzincirinin geliştiricileri, 6 milyon dolara mal olan taarruzun Slope cüzdanı kaynaklı olabileceğini düşünüyor.

Solana blokzincirinin geliştirici grubu Slope ve Phantom cüzdan kullanıcılarının 6 milyon dolar kaybetmesine sebep olarak cüzdanların yazılımlarını gösterdi.

“Bu, Solana çekirdek koduyla ilgili bir kusur üzere görünmüyor. Ağ kullanıcıları ortasında tanınan olan birkaç yazılım cüzdanından kaynaklandığını düşünüyoruz”

Çevrimiçi cüzdanlardan şimdiye kadar 6 milyon dolardan fazla para çekildi.

Slope’tan şu ana kadar bir açıklama gelmedi. Geliştiriciler, sırf “bir küme cüzdanın” güvenliğinin ihlal edildiğini belirtti.

Phantom geliştiricileri ise badirenin Slope’dan hesapların içe aktarmasıyla ilgili komplikasyonlardan kaynaklandığına inanmak için geçerli sebepleri olduğunu lisana getirdi.

Solana Lavs CEO’su Anatoly Yakovenko, birinci etapta yaşanan istismarın iOS ile ilgili olabileceğinden şüphelendiğini belirtse de daha sonradan argümanlar Slope üzerinde ağırlaştı.

Twitter’da bahse ait yorum yapan birtakım geliştiriciler, Slope’nin cüzdanların özel anahtarlarını merkezi bir sunucuda düz metin olarak sakladığına inandıklarını lisana getirdi.

Solana, yazı kaleme alındığı sırada son 24 saatte yaşamış olduğu %3.8’lik düşüşle 39,64 dolar üzerinden süreç görüyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu