Tether’in USDT Basmayı Sürdürüyor, Peki Bu, Kripto Sektörü İçin Ne Anlama Geliyor?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

WhaleAlert’in bilgilerine nazaran stablecoin ihraççısı Tether, 1 milyar USDT bastı.

Tether, USDT basmayı sürdürüyor. Stablecoin ihraççısı bugün 1 milyar USDT daha bastı. Şirket 29 Temmuz’dan beri stablecoin arzını artırmak için atılımlarını sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

Birçok kripto para analisti ve yatırımcısı, stablecoin arzında yaşanan artışın, kripto piyasaları için bir yükseliş sinyali olduğuna inanıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao da misal bir kanıya sahip. CZ’ye nazaran stablecoin arzında yaşanan artış, kripto para piyasası için yükseliş manasına geliyor.

Ünlü analist Will Clemente’ın ise olaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Clemente’e nazaran piyasada ne kadar az stablecoin varsa bu durum o kadar uygundur. Zira çok arz olmasına rağmen alıcı sayısı yetersiz kaldığı takdirde kripto para piyasasının düşüş yaşamasına neden olabilir. Clementine’ın kelamını ettiği modele nazaran, dolanımdaki stablecoin ölçüsü azaldığı takdirde, kripto paraların büyümesi olasıdır.

Kripto Kesimi Ne Durumda?

Geçtiğimiz gün tüm dünya gözünü Nancy Pelosi’nin Tayvan uçuşuna çevirdi. Çıkabilecek bir çatışma ihtimaline rağmen piyasalarda yaşanan belirsizlik, kesimde küçük bir düşüş yaşanmasına neden oldu. Pelosi’nin rastgele bir eza yaşamadan iniş gerçekleştirmesi kripto piyasasını olumlu tarafta etkiledi. Bölüm, düzgün haberin akabinde S&P 500 Endeksi ile birlikte yükselişe geçti.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap datalarına nazaran 23,404.61 dolar üzerinden süreç görüyor

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu