Cardano’daki Akıllı Sözleşme Sayısı 3.000’i Geçti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Vasil hard fork’u ile birlikte akıllı kontrat özelliğine kavuşan Cardano (ADA), 3 bin akıllı mukavele sayısını aştı.

Cardano blockchain ağı, Vasil hard fork ile akıllı kontratları destekleyerek Eylül 2021’de değerli bir adım atmıştı. Akıllı kontratları temsil eden Plutus Scripts’in de ağa dahil olmasıyla kullanıcı ve akıllı mukavele sayısında değerli bir artış yaşandı.

İlginizi Çekebilir

Cardano 3.000 Akıllı Kontrat Sayısını Aştı

Blockchain Insights’ın bilgilerine nazaran, Vasil hard fork ile daha verimli bir hale gelen Cardano ağındaki uygulamalarının sayısı 1 Ağustos’ta 3.002’ye ulaştı. Ağustos’un başlangıcıyla 3 bin barajını geçen Cardano’nun grafiğine bakıldığında 2 Ağustos’ta 3.015 uygulama sayısına çıktığı görülüyor.

Vasil Hard Fork Daha Fazla Gecikmeyecek

Akıllı mukaveleler için kilit bir role sahip olan Vasil Hard Fork ile kilometre taşlarını geride bırakan Cardano, uzun bir müddettir yeni bir güncelleme almayı bekliyor. Lakin, Vasil hard fork’un yükseltmesi için verilen tarihler birkaç defa ertelenmişti. Ertelemelerin artmasının akabinde Cardano’nun CEO’su ve kurucusu Charles Hoskinson bir açıklama yaptı.

Vasil hard fork yükseltmesiyle ilgili konuşmasında daha fazla gecikme olmayacağını belirten Charles Hoskinson, konuşmasında şunlara yer verdi:

“İyi haber şu ki, yanlış gidebilecek şeyler çok azaldı ve artık testlerin son evrelerindeyiz. Bu nedenle, yeni bir şey keşfedilmediği sürece daha fazla gecikme yaşayacağımızı iddia etmiyorum. İşler istikrarlı ve sistematik bir halde yanlışsız tarafta ilerliyor ve size her şeyin yolunda olduğuna dair bir bilgi vermek istedim”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu