Solana Cüzdanlarına Milyon Dolarlık Hack Saldırısı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Geçtiğimiz devirlerde birkaç kere kesintiye uğrayan Solana’nın başını bu sefer milyon dolarlık hack saldırısı ağrıtıyor. Solana ekosistemi en son istismarın kurbanı üzere görünüyor. Şu ana kadar 8 binden fazla cüzdanın güvenliğinin ihlal edildi ve taarruzun kaynağı bilinmiyor.

Kullanıcılar, Phantom, Slope ve TrustWallet dahil olmak üzere sıcak cüzdanlarından bilgileri olmadan fonlarının çekildiğini bildirdi.

İlginizi Çekebilir

Solana Hack Akınında 8 Binden Fazla Cüzdan Ele Geçirildi

Twitter, Solana kullanıcılarının tokenlerin birdenbire hesaplarından çekildiğini fark eden raporlarıyla dolup taştı. OtterSec’in belirttiğine nazaran Hala devam eden atakta şimdiye kadar 8 binden fazla cüzdan ele geçirildi.

Saldırgan, kullanıcılar ismine süreçleri imzalama (yani başlatma ve onaylama) yetkisini elde etti. Bu da tedarik zinciri saldırısı ismi verilen bir akında muteber bir üçüncü taraf hizmetinin güvenliğinin ihlal edilmiş olabileceğini düşündürüyor.

Saldırıda yük olarak taşınabilir cüzdan kullanıcıları etkilenmiş üzere görünse de gece boyunca cevap bulunamadı. Blockchain araştırmacısı PeckShield, yaygın hücumun büyük olasılıkla etkilenen cüzdanların ardındaki kullanıcı özel anahtarlarını çalmak için kullanılan bir “tedarik zinciri sorunu” nedeniyle olduğunu belirtti. Şimdiye kadar zararın yaklaşık 8 milyon dolar olduğu varsayım ediliyor.

Saldırganı meçhul hackte en az 5 milyon dolar pahasında SOL, SPL ve öbür Solana tabanlı token süreci yapıldı

En büyük Solana sıcak cüzdanı olan Phantom’un bir temsilcisi husus hakkında şu halde konuştu;

“Solana cüzdanlarını etkileyen olayı kıymetlendiriyoruz ve bunun temeline inmek için ekosistemdeki başka gruplarla yakın bir formda çalışıyoruz. Daha fazla bilgi topladığımızda bir güncelleme yayınlayacağız” dedi.

DefiLlama’ya nazaran TVL sayılarıyla beşinci en büyük blockchain olan Solana, süratli süreçleri ve düşük fiyatları nedeniyle geçen yıl popülerlik kazandı. Solana’nın tokeni SOL, saldırıyı takip eden saatlerde yüzde 4 düşüş yaşadı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu