Terra LUNA, Tekrardan İlk Sırada

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Terra LUNA, kullanıcıların fiyatın yükseleceğine inanmasıyla bir arada trend coin’ler ortasında birinci sıraya yükseldi.

Volatilite kripto para dünyasına aşina birisi için uzak bir kavram değil. Terra (LUNA) ekosisteminde meydana gelen çöküş ve akabinde LUNA 2.0’ın yayınlanması geçtiğimiz iki ayda pek de umulanı vermedi. Son skandal dışında LUNA geçtiğimiz hafta düşüş öncesi pahasının %30’unu geri kazandı.

İlginizi Çekebilir

LUNA Zirvede

Geçtiğimiz 24 saat içinde LUNA CoinMarketCap’teki en trend coin’ler listesinde tekrardan birinci sıraya yükseldi. Bununla birlikte LUNA CoinMarketCap’te PancakeSwap (CAKE) ve Terra Classic (LUNC)’i geçerek en çok arananlar listesinde de birinci sıraya yükseldi.

LUNA İçin Hala Umut Var Mı?

LUNA büyük çöküş sonrasında toparlanmanın sinyallerini verdi. Yaşanan stabil coin skandalından sonra geçtiğimiz bir haftadaki yükseliş gösterdi ki yatırımcılar LUNA ve LunaClassic’e hala güveniyor. Bunlar yaşanırken LUNC yatırımcılar tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Ayrıyeten LUNC’ın haftalık market hacmi 2 Ağustos’ta 1.1milyar $’a ulaştı. Mayıs’taki çöküş bir tarafa LUNC yatırımcılar ve topluluktan takviye görmeye ve trendde yükselmeye devam ediyor.

LUNA’ya Güvensizlik Hala Devam Ediyor

Yaşanan UST stabil coin kaosu LUNA fiyatlarını 119$’dan 0.000196$’a kadar gerilemesine sebep olmuştu. Bu da en başta LUNA’ya ve sonrasında stabil coinlere olan itimadımızı tekrardan sorgulamamıza yol açtı.

LUNA Neden Düştü?

Luna’nın stabil coini olan UST “death spiral” olarak isimlendirilen bir döngüye girdi. Daha açık olmak gerekirse LUNA ve UST birlikte çalışarak UST stabil coinini USD’ye sabitliyor. Kısaca algoritma fiyat 1 doların üstündeyse LUNA’yı UST’ye şayet fiyat 1 doların altındaysa UST’yi LUNA’ya çeviriyor ve böylelikle UST fiyatı her daim 1$’a muadil kalıyor.

Bu sırada arbitrajcılar, 98 Dolara aldıkları UST’yi anında 1$’a satarak kar elde etmeye başladıklarında Luna tarafından açıklama olarak bir akın meydana geldiği söylendi. Lakin fark edildi ki UST .98 dolardayken LUNA satmak yerine BTC satarak stabil coinin kıymetini 1$’da tutmaya çalışıldı. O periyotta BTC’nin de düşüşüyle birlikte LUNA’nın elinde UST’yi destekleyecek BTC kalmadı ve bedeli günler uzunluğu düştü.

Bütün bunlardan ötürü LUNA, trend olmayı sürdürse de piyasanın güvensizliği hala devam etmekte.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu