SEC Başkanı Gensler’ın İstifası için İmzalar Artıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) Lideri Gary Gensler‘ın SEC başkanlığını bırakması için başlatılan imza kampanyası büyüyor. O denli ki toplanan imza sayısı neredeyse 20.000’e ulaşmış durumda. Bu da kripto para topluluğunun Gensler’ın kripto baskılarından ötürü sabrının taşmış olduğunu gösteriyor.

SEC Başkanı Gensler’ın İstifası için İmzalar Artıyor

SEC Lideri Gensler’ın İstifası için Toplanan İmza Sayısı 19.000’i Aştı

İlginizi Çekebilir

En büyük global düzenleyiciler ortasında yer alan ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), son periyotta kripto şirketlerine yaptığı baskı sebebiyle hem yetkililer hem de kripto topluluğu tarafından sertçe eleştiriliyor. Bilhassa dala düzenleme getirme ve yatırımcıyı müdafaa çalışmaları yerine şirketlerin üzerinde baskı kurmakla ilgilendiği düşünülen SEC’in amaç tahtasında ise Gary Gensler yer alıyor.

Ripple ile uzun müddettir devam eden dava sürerken, düzenleyici üzerindeki baskı süratle artıyor. Lakin SEC tarafında ise düzenleme konusunda net bir adım gelmezken, kripto şirketleri ve kripto yöneticileri üzerinde yapılan soruşturmalar bölümü epeyce olumsuz yansıyor.

Ancak bu durum ne yazık ki yeni değil. O denli ki Change.org‘da açılan imza kampanyası 8 ay evvel açılmış durumda. Haberimizin yazımı prestijiyle 25.000 adetlik maksada sahip olan kampanyanın 100.000 imzaya ulaşması durumunda yetkililer tarafından dikkate alınabileceği düşünülüyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu