Dropil ICO Dolandırıcılarına Hapis Cezası

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Dropil’in kurucuları Jeremy McAlpine ve Zachary Matar dolandırıcılıktan mahpus cezasına çarptırıldı. Her kesimde olduğu üzere kripto para dalında de makûs niyetli şahıslar kendilerine yer buluyor. Kripto para dalının büyümesinde değerli bir rol oynayan ICO’lar, dolandırıcılar için fırsat kapısı olarak göründü. Fakat, bu kapıda işler berbat şahısların istediği üzere yürümedi. Dolandırıcılığı gün yüzüne çıkan Dropil kurucuları, mahpus cezasına mahkûm edildi.

Dropil’in kurucuları Jeremy McAlpine ve Zachary Matar, geçen Ağustos ayında yatırımcıları 1,9 milyon dolar dolandırmaktan hatalı bulundular. Bu dava sonrası sırasıyla 3 yıl ve 2,5 yıl mahpus cezasına çarptırıldılar.

İlginizi Çekebilir

Dropil Kurucuları Yatırımcıları Kandırdı

McAlpine ve Matar, 2017 yılındaki ICO çılgınlığı sırasında Belize’de kurulan lakin Fountain Valley’de faaliyet gösteren kripto şirketi Dropil’i kurdu. Akabinde DROP isimli altcoin çıkardılar.

Dropil’in bir yatırım idaresi hizmeti ve ticaret programı olduğu sav eden kurucular, “Dex” isimli otomatik ticaret botuna erişim kelamı verdi ve bunun yıllık yüzde 63’e varan getiri sağlayacağını söylediler.

Mahkemeye nazaran McAlpine, Matar ve Dropil, DROP’u Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kaydetmedi ve Dex’in yıllık yüzde 24-63 getiri sağlayacağını sav ederek yatırımcılara bir yanlış beyanda bulundu.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu