Marathon Digital, Kredisini 200 Milyon Dolara Çıkardı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Blockchain ekosistemine ve dijital varlıkların üretimine odaklanarak kripto para madenciliği yapan Marathon Digital Holdings, Silvergate Bank’taki 100 milyon dolarlık mevcut kredisini yine finanse etti ve birebir büyüklükte bir kredi daha aldı.

Bu yıl kripto para piyasasının büyük düşüş yaşamasıyla birçok şirket ve madenciler mali zahmetlerin içine girdi. Marathon Digitial de sıkıntıların üstesinden gelebilmek için finanse etme stratejisiyle esneklik kazandı.

İlginizi Çekebilir
Marathon Digital, Kredisini 200 Milyon Dolara Çıkardı

Marathon Digital, Krediyi İki Adımda Kullanabilecek

Fed’in faiz oranlarını yükseltmesiyle birlikte piyasada kredi verme imkanları biçim değiştirdi. Silvergate’ten alınan ek 100 milyon dolarlık kredi limiti de soğuk piyasada Marathon Digital’in ilacı oldu. Şirket, vadeli kredinin şu anda yüzde 7,25 olarak belirlenen değişken bir faiz oranıyla geldiğini söyledi.

Marathon tarafından pazartesi günü yapılan açıklamada, Silvergate’ten Ekim ayında sona erecek olan birinci kredi limitinin hiçbirinin çekilmediği belirtildi. Texas ve Montana’da bulunan iki tesis bitcoin ile garanti altına alındı ve 2024 yılının Haziran ayına kadar muhafaza devam edecek.

Vadeli olarak alınan ikinci 100 milyon dolarlık kredi, Marathon’a gecikmeli bir kullanım imkânı sağlıyor. Yani Marathon, mümkün kapanış sırasında 50 milyon dolar ve kapanıştan 270 gün sonra 50 milyon dolar olacak formda krediyi iki adımda kullanabilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu