Aleo, Ana Ağ Lansmanından Önce Virtual Machine’i Test Edecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Aleo, kapalılık odaklı uygulamaları çalıştırmak için Aleo Virtual Machine’i (AVM) başlatacağını duyurdu.

Katman 1 blokzinciri Aleo, geliştiricileri kendi ekosistemine çekmek ve zımnilik odaklı uygulamaları çalıştırmak niyetiyle, bir hesaplama platformu olan AVM’yi başlatacak.

Aleo, önümüzdeki hafta AVM’yi tanıtacağını açıkladı. Testnet etabı ise Ağustos ve Ekim ayları ortası için planlanan “testnet 3” lansmanının bir modülü olacak.

Aleo’nun geliştirici takımı, ana ağ lansmanının gerçekleşmesinden evvel yeni geliştiricileri dahil etmek için bunu değerli bir fırsat olarak görüyor.

Aleo’nun CEO’su ve kurucu ortağı Howard Wu, testnet 3 planı ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Odağımız, merkeziyetsiz özel uygulamalar için en uygun geliştirici çerçevesini meydana getirmektir”

Testnet’in teşvik edilmesi için geliştiriciler, token’lar ile ödüllendirilecek. Emsal bir biçimde testnet mühleti boyunca, sistemdeki bug’ları bulan için de mükafatlar yer alacak.

Aleo, kapalılık için zero-knowledge proofs’tan (sıfır bilgi kanıtları) faydalanıyor. Aleo, merkeziyetsiz finans, kimlik idaresi ve gaming üzere kategorilerde çeşitli uygulamalar sunmayı planlıyor.

Aleo, Şubat 2022’de Kora Management ve SoftBank’ın Vision Fund 2’nin ortak düzenlemiş olduğu bir B serisi finansman cinsinde 200 milyon dolarlık yatırım almayı başarmıştı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu