Tether Yetkilisi ETH 2.0’ı Desteklemeyi Planladıklarını Açıkladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Ethereum’un konsensüs yapısını değiştirme çalışmaları sürerken, Ethereum tabanlı projelerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bir taraftan L2 projeleri gelişimini sürdürürken, başka taraftan Ethereum geliştirici grubundan gelen haberler titizlikle takip ediliyor. O denli ki yakın vakitte bir açıklama yapan Bitfinex ve Tether‘in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, Twitter üzerinden ETH 2.0‘ı desteklemeyi planladıklarını açıkladı.

Tether, ETH 2.0’ı Destekleyecek

Ethereum’u bir pay delili (PoS) konsensüs düzeneğine dönüştürecek olan Birleşmenin, ağın elektrik tüketimini yüzde 99’un üzerinde azaltması bekleniyor. Bitfinex ve Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino ise Pazar günü attığı bir tweet’de, Tether’in Merge’ü bir kere daha ertelenebileceğine dair yaygın spekülasyonlar konuşulurken ETH 2.0’ı desteklemeyi planladıklarını söyledi. 

Ethereum 2.0 Nedir ve Neler Sunuyor?

ETH 2.0, Ethereum ağında yapılması uzun müddettir planlanan bir yükseltmedir ve ona tüm insanlığa hizmet etmesi için gereksinim duyduğu ölçeklenebilirliği ve güvenliği sağlar. ETH 2, güç tüketimini azaltmayı, ağın daha fazla süreci işlemesine müsaade vermeyi ve güvenliği artırmayı planlıyor. Teknik olarak konuşursak, Ethereum bir Proof of Stake (PoS) blok zinciri olacak ve kesim zincirleri (shard chains) tanıtacak. Bu, Ethereum’un çalışma biçiminde çok büyük bir değişiklik ve eşit derecede büyük yararlar sağlayabilir.

Ethereum 2.0 hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu