Ethereum Merge Etkisi Fiyatlara da Yansıdı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Son vakitlerde gündemin sıcak hususlarından birisi olan Ethereum Merge, hareketliliği beraberinde getiriyor. Ethereum Merge, Eylül ayına yaklaşırken aktivasyona hazırlanıyor ve Ethereum (ETH) piyasada üst tarafta hareket ediyor.

Ethereum Fiyatı Yüzde 11 Arttı

İlginizi Çekebilir

Geçtiğimiz günlerde Ethereum geliştiricileri, düzenlediği toplantıda Merge aktivasyonu için süreksiz tarih olarak 19 Eylül’ü işaret etmişti. Akabinde, en faal kripto para üniteleri ortasındaki ETH’nin piyasa hacminde, NFT’lerinde ve gas fiyatlarında olumlu gelişme yaşandı.

AMBCrypto’da yer alan habere nazaran ise; Ethereum geliştiricilerinin Merge konusunda optimist bir yaklaşım sergilemesi nedeniyle ETH yüzde 11 arttı.

Ethereum Merge Etkisi Fiyatlara da Yansıdı

Ethereum Merge Nedir?

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko‘nun yakın vakitte duyurduğu Merge, Ethereum’un Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçişini temsil ediyor. Merge yükseltmesi sonrası gerçekleşecek olan Purge ve öbür güncellemeler birlikte Ethereum ağı daha verimli, kapsayıcı ve etraf dostu hale getirilecek.

Merge için tarih 19 Eylül olarak belirlenmiş olsa da 4, 6 ve 12 Ağustos tarihlerinde Merge için kıymetli basamakların gerçekleştirilmesi planlanıyor. Testnet birleşimi, 4 Ağustos’ta başlarak iki evrede tamamlanacak. Birinci evvel Bellatrix güncellemesi yapılacak ve akabinde 6 ve 12 Ağustos’ta Paris isimli ikinci kademenin tamamlanması bekleniyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu