Ticketmaster NFT Faaliyetlerini Genişletiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

NFT pazarı 2022 yılının ortalarında yavaşlarken, teşebbüsçüler ve şirketler koleksiyonların ötesinde yeni NFT (Non-fungible Token) kullanım alanları arıyorlar. Hali hazırda bulunan NFT biletleme teknolojisiyle kullanıcılarına kolaylık sağlayan Ticketmaster ise faaliyet alanını genişletmek istiyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin öncü bilet firmalarından Ticketmaster, toplumsal medya hesabından açtığı iş ilanıyla NFT tabanlı projelerini büyütme niyetini ortaya koydu.

İlginizi Çekebilir

Ticketmaster, NFT Potansiyelini Ortaya Çıkarmak İstiyor

İlgi odağı haline gelen NFT’ler için biletleme hizmeti sunan Ticketmaster, yeni gelir akışları keşfetmeye yönelik arayış içerisinde. Daralan NFT pazarında potansiyel bir alanı ortaya çıkarmak isteyen Ticketmaster’in gayesinde yeni eserler ve özellikler geliştirmek yer alıyor.

Ticketmaster’in LinkedIn üzerinden yayınladığı iş ilanında, şirketin spor ve müzik dahil tüm içerik kategorilerindeki Nun-fongible Token tabanlı kurumsal eserleri kullanıma sunabilecek bir kişi aradığını belirtti. İş ilanındaki konumun açılma sebebi ise NFT işinin gelecekteki muhtaçlıklarını karşılayan yeni eserler ve özellikler ortaya çıkarmak.

Deloitte tarafından Mayıs 2022’de yapılan bir araştırmada, kripto ekosisteminin spor sanayisiyle yeni pazarlara açılma potansiyeli de şu halde vurgulandı:

“Sezonluk biletlerin, bireye özel alanların ve biletlerin satış sürecinin tekrar düzenlendiğini görebiliriz.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu