NFT Pazar Hacmi Düşmeye Devam Ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

NFT piyasası 2021 yılının sonunda tepe yaparak en rahat günlerini yaşamıştı. 2022’nin birinci çeyreğinde de istikrarlı bir biçimde hareket eden NFT bölümü, baharda başlayan pazar hacmi düşüşünü sürdürüyor.

NFT Pazar Başkanı OpenSea

İlginizi Çekebilir

2022 yılı birinci çeyreğinin sonuna kadar yüksek pazar hacmiyle kendini gösteren NFT pazar hacmi, bahar aylarından itibaren düşüşe geçti. Birinci çeyrek sonunda başlayan düşüş, Temmuz ayının sonuna kadar devam etti.

Geçtiğimiz ay pazar hacmi 884,64 milyon dolar NFT’nin, son datalara nazaran 30 Temmuz itibariyle 626,11 milyon dolara gerilediği görülüyor.

Temmuz ayı pazar hacminde 484.79 milyon dolarlık hissesi olan OpenSea pazar önderi olurken; Solana merkezli Magic Eden, birebir devirde yaklaşık 81 milyon dolara ulaştı.

NFT Nedir?

Kripto para piyasasında epey tanınan hale gelen NFT’ler ( İngilizcedeki ismiyle non-fungible token); çoğunlukla görsel olarak kullanılan lakin her belge cinsinde saklananan, ismi verilen dijital defterde depolanan bir akıllı kontrat çeşididir.

Popülaritesini koruyan NFT’ler ortasında ise Bored Ape yacht Club, Crypto Punks, Aziro, OtherSide üzere isimler yer alıyor.

Nasıl Yapılır, Nasıl Satın Alınır? Ve başka birçok sorunun yanıtına ayrıntılı olarak öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu