CoinShares’e Göre Bitcoin (BTC), Ekonomik Durgunluk Karşısında Yükselişe Geçebilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, yaşanan ekonomik sakinlikle birlikte Bitcoin’in (BTC) yükselebileceğine inanıyor.

CoinShares, ekonomik faktörlerin ve hükümetin para siyaseti nedeniyle ekonomik sakinlik ortaya çıktıkça, Bitcoin’in öteki yatırım araçlarına kıyasla farklı bir düzlemde yer alabileceğini belirtiyor.

“Fed’in yaz boyunca faiz oranlarını artırmaya devam edeceğini düşünsek de, bundan sonra ekonomik büyüme konusunda daha yumuşak bir hal benimseyeceklerini ve bu sebeple dolarda değerli bir zayıflığa yol açılacağına inanıyoruz”

Firma, Fed’in enflasyonu durduramadığı takdirde doların gücünün azalacağını ve ardından Bitcoin’in yükseleceğini varsayım ediyor. Ayrıyeten berbatlaşan ekonomik şartlarda, pay senetlerinin de yara alacağına inanıyor.

CoinShares ayrıyeten, Fed’in bu yıl dört sefer faiz oranlarını yükseltmesine rağmen Bitcoin’in ralli yapamadığı gerçeğine de vurgu yaparak, önder kriptonun önümüzdeki periyotlarda yatırımcısını ödüllendirebileceğine inanıyor.

“Bitcoin’in fiyat performansı, Fed’in agresif siyaseti karşısında zayıf kalsa da, bu kısa ömürlü bir durum olabilir”

CoinShares, iki ay evvel muhtemel bir resesyon sırasında Bitcoin’in bundan nasıl etkilenebileceğini de ele almıştı.

“Bitcoin, artık ABD doları ile bir aksi korelasyona sahip

Ne yazık ki birçok bilinmeyen olmasına rağmen ABD’nin ve dünyanın geri kalanının 2023’te ekonomik olarak düşüşe geçeceğine inanıyoruz. Tahminen de ilerleyen periyotlarda stagflasyon yaşanacak. Likidite tuzağının merkez bankacılarını sahiden ele geçirmesi sebebiyle, bu para siyaseti karmaşasında Bitcoin’in uygun bir sigorta poliçesi olduğuna inanıyoruz”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu