Elon Musk, Twitter’a Karşı Dava Açtı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Tesla CEO’su Elon Musk, toplumsal medya devi Twitter’a karşı dava açtı.

Reuters’ın haberine nazaran Elon Musk, Twitter’ın 44 milyar dolarlık mutabakatın devam etmesi için açtığı davaya karşı bir dava açtı.

İlginizi Çekebilir

Reuters’a nazaran dava kapalı bir biçimde açıldı.

Konuyla ilgili evrak mühürlenmiş olsa da, tekrar düzenlenen bir versiyonunun kamuoyuna açıklanabileceği tabir edildi.

Elon Musk, Twitter ile yaşamış olduğu “sahte hesap” uyuşmazlığının akabinde, Twitter’ı satın almaktan çekilmek için resmi bir müracaat yapmıştı. Twitter, Mayıs ayında yaptığı bir dosyalamada, hesapların %5’inin uydurma olduğunu lisana getirmişti.

Twitter, Elon Musk’ın satın almaktan vazgeçmesinin akabinde, muahedenin tamamlanması için 12 Temmuz’da bir dava açmıştı.

Twitter, Hissedar Oylaması Yapacak

Sosyal medya devi Twitter, 13 Eylül’de şirketin Tesla CEO’su Elon Musk’a satışı için bir hissedar oylaması yapacak.

Twitter, hissedarlara gönderdiği mektupta, oylamada onay verilmesini tavsiye etti.

Kurumsal idare uzmanı Nell Minow, Twitter’ın bu atılımının rastlantısal olmadığını lisana getirdi. Toplumsal medya devi, muhtemelen yasal süreçten evvel elini güçlendirmek için atak yapıyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu