Chainalysis, Rusya’nın 2 Milyon Dolardan Fazla Kripto Bağışı Aldığını Söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Chainalysis’e nazaran Rusya, kripto para ünitesi bağışlarından 2 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

Chainalysis, birtakım Rus yanlısı kümelerin, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı açmış olduğu savaşı finanse edebilmesi için kripto para olarak 2 milyon dolardan fazla para topladığını bildirdi.

İlginizi Çekebilir

Chainalysis’in raporuna nazaran, Ukrayna’nın Donbas bölgesindeki askerlere ekipman ve lojistik dayanak sağlanması için Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) Tether (USDT), Litecoin (LTC) ve Dogecoin (DOGE) cinsinden 2.2 milyon dolarlık bağış toplandı.

Kripto bağışlarının silah, insansız hava aracı, çelik yelek ve irtibat aygıtı temin etmek için kullanıldığı söz edildi.

Chainalysis, paramiliter kümelerin, silah satın almak için toplumsal medyayı kullandığını tabir etti. Rusların bu yardım talebi, ekseriyetle şifreli bir biçimde yapıldı.

İlk yardım çantaları ve tıbbi gereçler de tekrar misal bir biçimde temin ediliyor.

Chainalysis, yardımların nispeten küçük kaldığını belirtse de, Rus rublesinin paha kaybetmesi nedeniyle bu yardımların Rusya’nın aktifliğini değerli halde artırabileceğini belirtti.

Ukrayna’nın aldığı kripto para ve NFT yardımlarının toplam kıymeti ise 100 milyon doları geride bırakmış durumda.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu