Cardano’da Son Durum Ne? Güncelleme Neden Ertelendi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Haftanın son gününde gündeme baktığımızda Cardano’nun beklenen güncellemesinin tekrar ertelendiğini görüyoruz. Bugün sizlerle birlikte Cardano’nun güncellemesinin neden ertelendiğini, ve Cardano hakkındaki son gelişmeleri inceleyeceğiz.

Güncelleme Tekrar Ertelendi

İlginizi Çekebilir

Cardano grubu geçtiğimiz ay Cardano Vasil hard fork güncellemesinin Temmuz ayı sonunda gerçekleşeceğini açıklamıştı ama merakla beklenen güncelleme birkaç hafta daha ertelenmiş oldu. Geliştiriciler Cardano kurucusu Charles Hoskinson’ın daha evvel belirttiği üzere güncelleme büsbütün kusursuz olmadan sisteme adapte etmemeye kararlı. IOG Teknik Müdürü Kevin Hammond mevzu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Açıkçası bulunduğumuz durumda, gerçek Vasil hard fork’u hayata geçirmemiz için birkaç hafta daha var. Bu inanılmaz derecede kıymetli. Meselesiz bir süreç sağlamak için tüm kullanıcılar, hard fark boyunca ilerlemeye hazır olmalıdır.” Sözlerini kullandı.

Genel olarak güncellemenin ertelenme sebebi olarak geliştiricilerin güncellemenin kusursuz işlemesi için daha fazla teste gereksinimi olması gösterilebilir. Güncellemenin birkaç hafta ertelenediğini göz önünde bulundurursak bir erteleme daha olmazsa güncelleme Ağustos ayında gerçekleşebilir.

Cardano En Gelişmiş Blockchain

GitHub geliştirme faaliyetleri göz önünde bulundurulduğunda Santiment Cardano’nun en yaygın blockchain ağı pozisyonunda olduğunu söylüyor. Santiment yakın vakitte paylaştığı bir Twitter gönderisinde:” Kod gönderimleri, sorun etkileşimleri ve daha fazlasına ait tahlilimize nazaran Cardano, piyasada en gelişmiş kripto para ünitesi olarak karar sürüyor” tabirlerini kullandı.

Cardano’dan Yeni Kilometre Taşı

Cardano son vakitlerde yeni bir kilometre taşına ulaştı. Vakit zaman yaşanılan kesintilerle gündeme gelen blockchain ağlarının tersine Cardano, çalışma müddetinde değerli bir dönüm noktasını geride bırakmış oldu. Uzmanların yaptığı açıklamalara nazaran, çok fazla yoğunluk olmasına karşın ağ 1760 gündür yani yaklaşık 5 yıldır kesintisiz hizmet veriyor. Uzmanlar Cardano ağındaki bu sıkıntısız performansın, Cardano’nun en etkin geliştirilmiş blokzincir ağlarından biri olmasından kaynaklı olduğunu söylüyor.

Cardano Fiyatı

Piyasa geneliyle paralel olarak hareket eden Cardano fiyatı son 24 saatte %7,24 artış yaşayarak 53 cent düzeyinden fiyatlanmaya devam ediyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu