Arbitrum, Nitro Yükseltmesini Test Ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Blockchain teknolojileri tüm süratiyle gelişmeye devam ediyor. Son olarak Arbitrum, Nitro yükseltmesini test ağında yayınlamaya başladı. Yapılan açıklamalara nazaran bu testin başarılı olması durumunda Arbitrum, Nitro’yu birkaç hafta içerisinde mainnet‘te yayımlayacak.

Arbitrum için Nitro Yükseltmesi Yolda

İlginizi Çekebilir

Arbitrum, Ethereum’da etkin olarak kullanılan bir Layer-2 tahlili olarak karşımıza çıkıyor. Hâlihazırda TVL ölçüsünde birinci sırada yer alan proje, tüm Blockchain ağları içerisinde ise 7. sırada yer alıyor. Ağın bir müddettir üzerinde çalıştığı Nitro yükseltmesi ise verimlilik odaklı bir yükseltme pozisyonunda.

Nitro’nun piyasaya sürülmesi, Ethereum için çok değerli. O denli ki ana ölçekleme tahlillerinden birini daha da verimli hale getirmek ağın trafiğinde de iyileştirmeler manasına geliyor. Abritrum, daha da süratli ve daha ucuz süreçleri destekleyerek ağın daha fazla ölçeklenebilir olmasını sağlayacak.

Konu hakkında konuşan Arbitrum CEO’su Steven Goldfeder şu sözlere yer verdi:

“Nitro, Ethereum’un kapasitesinin değerli ölçüde artırarak ölçeklerin birçok katına çıkarmamıza müsaade verecek”

Nitro güncellemesinin ardındaki teknoloji ise WebAssambly’ye (WASM) dayanıyor. Bu, ihtilaflı olmaları durumunda süreçlerin ispatlarını oluşturan ikincil bir kısım vazifesi görüyor. WASM uygulaması, L2 Arbitrum motorunun (Arbitrum Sanal Makinesi) standart araçlar ve lisanlarla yazılmasını ve derlenmesine imkan sağlıyor. Böylelikle mevcut özel tasarlanmış lisan, derleyicinin yerini alabiliyor. 

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu