Beyaz Saray’ın da Artık Blockchain Danışmanı Olacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto paralar konusunda yapılan düzenleme çalışmaları tüm süratiyle devam ederken Blockchain teknolojindeki gelişim giderek artıyor. Bilhassa kripto düzenleme baskısı altında olan ABD, yakın vakitte güncellenen ABD Teknoloji Yasası‘na kıymetli bir kalem daha ekledi. O denli ki artık Beyaz Saray‘ın Blockchain Danışmanı koltuğu olacak.

Beyaz Saray Artık Blockchain Danışmanı Koltuğuna Sahip

İlginizi Çekebilir

ABD’de enflasyon ile uğraş çalışmaları tüm süratiyle devam ederken kripto düzenleme baskıları da sürüyor. Bu noktada Blockchain teknolojisinin gelişimi ve kıymeti de göz arkası edilemez durumda. Bu yüzden Perşembe günü yapılan bir Meclis oylamasından sonra Kongre’nin her iki partisinden d dayanak alan mevzuat, Bilim ve Teknoloji Siyaseti Ofisinde çalışacak Blockchain ve kripto para hususlarında yeni bir danışman koltuğu oluşturuyor.

Konu hakkında konuşan Kongre Blockchain Kümesi Eşbaşkanı Darren Soto şu tabirlere yer verdi:

“Hükümetimizde inovasyonun şekillenmeye devam etmesini sağlamak için gereken politikayı geliştirmekten gurur duyuyorum”

Son olarak Çip ve Bilim Yasası olarak bilinen bu tasarının, parti ve Lider Biden için kıymetli bir siyasi çıkar olarak kabul edildiğini belirtelim.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu