ABD Senatörü Brown, Kripto Uygulamaları Sebebiyle Apple ve Google’a Mektup Gönderdi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

ABD Senatörü Sherrod Brown, kripto uygulamalarındaki dolandırıcılık faaliyetleri sebebiyle Apple ve Google’a mektup gönderdi.

Senato Bankacılık Komitesi Lideri Sherrad Brown, yatırımcıların 42 milyon dolarlık kayba uğradığını tabir etti.

İlginizi Çekebilir

Apple ve Google CEO’larına bir mektup gönderen Brown şu tabirleri kullandı:

“Siber hatalılar, kripto şirketlerinin logolarını, isimlerini ve öteki tanımlayıcı bilgilerini çaldılar. Bu biçimde yatırımcıları yasal bir kripto firmasıyla iş yaptıklarına inandırmak için uydurma taşınabilir uygulamalar meydana getirdiler. Kaygı verici bir biçimde çok fazla yatırımcı mağdur oldu”

Brown, iki firmanın uygulama mağazalarının dolandırıcılık gayeli taşınabilir uygulama aktifliklerine karşı tedbir almak için gerekli garantilere sahip olmasının mecburî olduğunu lisana getirdi.

Brown, iki firmanın da uygulamalara onay verirken, nasıl bir inceleme yaptıklarına dair bilgi almak istediğini iletti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu