Chobe Europa’nın Bitcoin ETP’si ETC Group’t Listeleniyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto paraların kullanım alanı ve popülaritesi artıkça yeni eserlerin sayısı da süratle artıyor. Son olarak Avrupa’nın önde gelen kurumsal seviyede dijital varlığa dayalı menkul değerler sağlayıcısı ETC Group, fizikî destekli BTCetc’yi listeleyeceğini duyurdu.

ETC Group Yeni Bitcoin ETP’sini Piyasaya Sürüyor

İlginizi Çekebilir

Küresel olarak bilinirliği süratle artan Bitcoin ETF ve ETP eserleri yeni piyasalarda süreç görmeye devam ediyor. Son olarak ETC Group’un BTCetc’si, Cboe’nin Amsterdam merkezli borsası Cboe Europe BV’de süreç yapmak üzere listelenecek ve alım satım euro cinsinden ve takas SIX x-clear tarafından gerçekleştirilecek.

Konu hakkında konuşan ETC Group’un Kurucusu ve CEO’su Tim Bevan şu sözlere yer verdi:

“Amiral gemisi bir eser olarak BTCE’yi Cboe Avrupa’ya getirmek, dünya çapında kriptoya ilgisi arttığından mantıklı bir adım. Cboe Europe’daki BTCE listelemesi, ETC Group’un Avrupa’da yerleşik kripto para dayanaklı menkul değerlerdeki liderlik pozisyonunu daha da sağlamlaştırıyor”

Cboe Europe, Pan-Avrupa pay senetleri ve türevleri piyasası altyapısının önde gelen bir sağlayıcı pozisyonunda. Ek olarak Hollanda (Cboe NL) ve Birleşik Krallık’taki (Cboe UK) borsalar aracılığıyla, 18 Avrupa pazarından menkul değer alım satımı sunan, pazar hissesi ve süreç gören bedel bakımından en büyük pan-Avrupa borsasını işletmekte. 

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu