Birleşik Krallık Hukuk Komisyonu’ndan Kripto Adımı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Birleşik Krallık Hukuk Komitesi, kripto para ve NFT’leri de içeren bir teklif sundu. Bir tarafta artan kullanım alanı, öbür taraftan yaşanan dolandırıcılık ve hack olayları. Bu durum doğal olarak düzenleyicilerin üzerindeki baskıyı artırıyor. Birleşik Krallık Hukuk Kurulu da ülkenin mülkiyet kanunlarını kripto ve NFT‘leri içerecek biçimde güncellemek istiyor.

Birleşik Krallık Hukuk Komisyonu’na Nazaran NFT ve Kripto Bir Mülk

İlginizi Çekebilir

Kripto paralar ve NFT’ler, merkezi borsalarda tutulmadığı taktirde kullanıcıların özel ve anonim adreslerinde tutuluyor. Bu da kullanıcılara merkeziyetsiz bir finans sağlarken, varlıkları üzerinde yüzde 100’lük bir hak veriyor. Bu noktada Birleşik Krallık Hukuk Komitesi da bu noktadan yola çıkarak NFT ve kriptoların bir mülk olarak ele alınması ve mülkiyet kurallarının buna nazaran genişletilmesi gerektiğini düşünüyor.

Konu hakkında konuşan Ticaret ve Uygar Hukuk Komiseri Sarah Green şu tabirlere yer verdi:

“Birçok insan yalnızca NFT’lere yatırım yapıyor, fakat ‘işler aykırı gittiğinde ne olur?’ sorusunu sormuyorlar. Cüzdanıma girip Bitcoin’imi alırsanız yahut bu sistem başarısız olursa ve ben Bitcoin’ime erişemezsem ne olacağı hiç belirli değil”

Bununla birlikte kurul yaptığı açıklamada, görünüşte kripto dostu teklifin kısmen hükümetin ülkeyi küresel bir kripto merkezine dönüştürme maksadına yardımcı olmayı amaçladığını da belirtti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu