Meta, Metaverse Departmanında 2,8 Milyar Dolarlık Bir Kayıp Yaşadı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Meta, bugün yayımladığı kar raporunda metaverse departmanında 2,8 milyar dolarlık kayıp yaşadığını duyurdu.

Meta’nın yayımladığı rapora nazaran, artırılmış ve sanal gerçeklik operasyonlarını içeren Facebook Reality Labs (FRL) kısmında ikinci çeyrekte 2.81 milyar dolarlık ziyan görüldü. Analistler, bu çeyrek için 3,67 milyar dolarlık ziyan öngörmüştü.

FRL, birinci çeyrekte 695 milyon dolar gelir elde etse de, ikinci çeyrekte bu gelir 452 milyon dolar düzeyinde kaldı. Bu Meta’nın 28.4 milyar dolarlık toplam gelirinin çok küçük bir kısmını meydana getiriyor.

Şirket, Reality Labs gelirinin üçüncü çeyrekte ikinci çeyreğe nazaran daha düşük olmasını beklediğini vurguladı. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, metaverse ve reels büyümesine daha fazla odaklandıklarını lisana getirdi.

Zuckerberg, birinci çeyrek raporu sırasında, şirketin metaverse kolunun 2030’lu yıllar için çok başarılı bir temel attığını söylemişti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu