Güney Koreli Yetkililerden Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon İçin Yeni Karar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon, Güney Kore’de kendisine karşı yöneltilen suçlamalarla yüzleşmek zorunda kalacak.

Güney Kore Adalet Bakanlığı’nın savcıları, Do Kwon’un ülkeye dönüşünün akabinde yetkililere haber vermesi gerektiğine dair bir karara imza attı. Kwon’un şu anda Singapur’da ikamet ettiği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Terra’nın lokal tokenı LUNA ve stalbecoin UST’nin çöküşü, kripto para kesiminde bomba tesiri yaratmıştı. Oluşan paniğin isminden yatırımcılar, UST’lerini süratli bir biçimde elden çıkartmaya başladı.

Yerel token, stablecoin ile ilişkili olduğundan Terra, yaşanan krizi dengelemek için LUNA basmaya başladı. Fakat bu a LUNA’nın arzını artırdı ve varlığın fiyatı tabana vurdu.

Yaşanan büyük çöküş, Terra CEO’su Do Kwon’un büyük reaksiyon almasına neden oldu. Hatta Kwon’un kendisi ve ailesine yönelik mevt tehditleri baş gösterdi.

Şu anda Singapur’da ikamet eden Güney Koreli Kwon, ülkesine döndüğünde yetkililerle yüzleşmek durumunda kalacak.

Savcılar ayrıyeten, Kwon’un kripto varlıklarını bir offshore hesabına aktararak vergi kaçırıp kaçırmadığını da araştırıyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu