ABD Tüketici Gözlemcisi Kripto Ödemeleri Takip Edecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Tüketici Mali Muhafaza Ofisi (Consumer Financial Protection Bureau) günlük kripto ödemelerini inceleme altına alıyor.

ABD Tüketici Gözlemcisi: Kripto Paralar İnceleme Altında

İlginizi Çekebilir

Tüketici Mali Müdafaa Ofisi, gerçek vakitli kripto para kullanımını incelemeyi ve klasik finans kesiminde büyüyen Big Tech şirketlerinin nezaretini artırmayı planlıyor.

Kripto para üniteleri, Terra ekosisteminin çökmesi sonrası Three Arrows Capital (3AC) üzere kimi kripto şirketlerinin iflas etmesinin akabinde inceleme altına alındı.

Tüketici Mali Muhafaza Ofisi Yöneticisi Rohit Chopra bir röportajda, Tüketici Mali Müdafaa Bürosu’nun (CFPB) bu sonbaharda artık al, sonra öde (BNPL) eserleri hakkında bir rapor yayınlayacağını ve önümüzdeki yılın başlarında tüketici finansmanı rekabetini artıracak bir kural önermeyi beklediğini söyledi.

Şirketlerin kredi ve ön ödemeli kredilerine atıfta bulunan Chopra, şu tabirlere de yer verdi:

“Amerika, Big Tech şirketlerinin finansal hizmetlere girmesine hazır mı? Dalın ödemelere nasıl girdiğini şimdiden görmeye başladık. Başka alanlara nasıl ilgi olduğunu da görmeye başlıyoruz. Bu, finansal hizmetlerin geleceği hakkında nitekim birçok soruyu gündeme getiriyor”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu