F1 Takımları Kripto Reklamları Konusunda Sorun Yaşıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto ve spor bölümü ortasındaki bağlar epeyce sıkı bir formda devam ediyor. Lakin birtakım durumlarda bu mutabakatlar değerli sorunlarla karşılaşabiliyor. O denli ki kimi ülkelerin düzenleyicilerinin kripto konusunda katı duruşu, mutabakatların önünde mahzur teşkil ediyor. F1 ve Fransa Grand Prix’inde yaşanlar buna kıymetli bir örnek niteliğinde.

F1 Grupları Fransa’da Kripto Reklamlarını Kaldırmak Zorunda Kaldı

İlginizi Çekebilir

Son devirde birçok kripto şirketi sponsorluk muahedesi için F1 kadrolarını tercih etti. Bunun ardında yatan en büyük sebep ise F1’in büyük kitlelere hitap etmesi ve kalite stantlarlarının yüksek olması. Lakin bu sponsorluklar bazen değerli pürüzlere takılabiliyor. Düzenlemeler.

Fransa‘nın bir müddettir kripto reklamıyla ilgili devam eden düzenlemeleri, birkaç Formula 1 grubunu 24 Temmuz’daki Fransa Grand Prix’sinde kriptoyla ilgili markaları içeren çıkartmaları gizlemeye yahut kaldırmaya zorladı. Katılan on grup ortasında, ikisi hariç hepsinin şu anda kripto şirketleri ile bir çeşit paydaşlık içinde ve birtakım ekiplerde bu tıp birden fazla ortak bulunduğu göz önünde bulundurulduğunda düzenlemelerin eksiklikleri göz önüne çıkıyor.

Örneğin, Alfa Romeo takımı kripto borç veren Vauld ve göğüs coin Floki Inu (FLOKI) ile paydaşlık kurarken, Red Bull Racing Tezos (XTZ) ağı ve kripto borsası ByBit ile ortak olmuştu. Lakin Fransa Grand Prix’inde bu markaların hiçbiri gösterilemedi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu