SEC, Mahkemede XRP Sahiplerini Engelleyemedi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), Ripple ile ortasında uzun müddettir devam eden davada bir isteğini daha gerçekleştiremedi. Kurul kısa bir mühlet evvel XRP sahiplerinin Amici Curiae statüsünün kaldırılmasını talep etmişti. Başta Jhon E. Deaton olmak üzere 1.746 adet XRP sahibinin “Amicus curiae” statüsünü kaldırılması talebi mahkeme tarafından reddedildi.

SEC, XRP Sahiplerinin Statüsünü İptal Ettiremedi

İlginizi Çekebilir

Geçtiğimiz günlerde SEC, Deaton’ın SEC uzmanı Patrick B. Doody’yi maksat almak için bilgi vermesinden sonra mahkemeden XRP sahiplerinin amici curiae statüsünü iptal etmesini istemişti.

SEC, Mahkemede XRP Sahiplerini Engelleyemedi

Komisyon, XRP sahiplerine yaptığı itirazda yasal mevzuların dışında misyonunu yerine getirmeye çalıştıklarının altını çizdi.

XRP – Ripple Davası Nedir?

Ripple davası için Ripple kripto para yetkilileri, menkul değer alım satım maddelerini ihlal ettikleri ve menkul değer beyanı yapmadıkları için SEC tarafından dava edilmişti. Açılan davada 1.3 milyar dolarlık tazminat talep edilirken, Ripple’ın 2013 yılından itibaren, XRP olarak bilinen dijital varlıkların ABD’deki ve dünyadaki yatırımcılara kayıt dışı olarak satarak fon topladığı öne sürülmüştü. Yani savlara nazaran Ripple, insanlardan aldığı hizmetlerin ödemesini klasik para ünitesi yerine dijital olan XRP ile yapıyor. Bu da SEC için bir kabahat teşkil ediyordu. Lakin Ripple’a nazaran bu durum yalnızca eser satışından ibaretti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu