Wharton School, Metaverse Kursu Başlattı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Teknoloji ve sanal dünyalar gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor ve beşerler yeniliklere ayak uydurmak için projeler başlatıyor. Bilhassa, gerçek ve sanal dünyayı bir ortaya getiren metaverse bu mevzuda kilit bir role sahip. Pennsylvania Üniversitesi’ndeki Wharton School da metaverse dünyasına kapılarını açıyor.

Metaverse Dersleri Okullarda Yaygınlaşıyor

İlginizi Çekebilir

Metaverse cihanını bir iş kolu olarak gören Wharton School, altı haftalık metaverse odaklı çevrimiçi bir işletme kursu başlattı. Kursun emeli; öğrencileri gelişen metaverse hakkında eğitmek ve onlara içindeki sıkıntıları çözmeleri için araçlar sağlamak.

Wharton School ve ekonomik danışmanlık firması Prysm Group ile geliştirilen altı haftalık metaverse kursu; Adobe, Animoca Brands, Second Life ve Unity şirketlerindeki çalışanların da katkısıyla hazırlanan 50’den fazla ders görüntüsü içerisinde barındırıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Duke Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi üzere kaliteli üniversiteler; NFT ve Web3 teknolojisine dayalı derslere fakültelerinde yer vermişti. Wharton’un “Metaverse İktisadında İşletme” olarak isimlendirdiği kurs da metaverse hakkında bir Ivy League okulundan çıkan birinci işletme kurslarından biri oluyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu