Twitter, Şirketin Elon Musk’a Satışı İçin Oylama Yapacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Sosyal medya devi Twitter, şirketin Elon Musk’a satışı için bir hissedar oylaması yapacak.

Twitter, bugün gerçekleştirdiği açıklamada, 13 Eylül’de şirketin satışı için bir hissedar oylaması yapılacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilir

Şirket, hissedarlarına yaptığı davette, hissedarlara onaylamak için oy kullanmalarını önerdi.

Tesla CEO’su Elon Musk ise bu haftanın başlarında Twitter’ın kendisine gerekli bilgileri vermemesini münasebet göstererek muahedeyi iptal ettiğini duyurmuştu. Bunun akabinde Twitter, Elon Musk’a dava açtı.

Kurumsal idare uzmanı Nell Minow, Twitter’ın muahedeyi tamamlamak için başlattığı hissedar oylamasının zamanlamasının muhtemelen tesadüf olmadığını lisana getirdi.

Hissedar oylamasının, dava duruşmasından evvel yapılması, Twitter’ın muahedeyi olağan seyrinde devam ettirdiğini ortaya koyuyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu