Kripto Piyasa Değeri 1 Trilyon Doların Altına Düştü

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto para piyasaları, Tesla’nın Bitcoin’leri elinden çıkarma haberleri sonrası dalgalanma yaşadı. Son düşüşlerden etkilenen kripto piyasa hacmi, 24 saat içinde yüzde 4’lük bir düşüş gösterdi.

Kripto Piyasa Değeri 1 Trilyon Doların Altına Düştü

Piyasadaki Düşüş Satış Baskısını Artırdı

İlginizi Çekebilir

Bilançosundaki Bitcoin’lerin yüzde 75’ini satan Tesla’nın kripto piyasasında ortaya çıkardığı olumsuz hava, satış baskısını da beraberinde getirdi.

24 saat içerisinde yüzde 8 kıymet kaybeden Bitcoin, 21 bin 100 dolara geriledi. Baskının artmasıyla yaşanan 41 milyon dolarlık çıkış, 26 Temmuz itibariyle kripto piyasa kıymetine yüzde 4’lük bir düşüş olarak yansıdı. CoinGecko datalarına nazaran düşüşün akabinde piyasa 966 milyar dolar düzeyine geriledi.

Yaşanan bu piyasa düşüşü sonrası son 24 saatte 74 binin üzerinde yatırımcı tasfiye olurken, tasfiye ölçüsü 209 milyon doları aştı.

Tasfiye ölçüsünün en çok yaşandığı borsa ise yüzde 37.32 ile Okex oldu. Okex’i yüzde 26,58 ile Binance takip etti.

Yaşanan tasfiyelerin yüzde 82’si long durumlarda yaşandı. En fazla tasfiye edilen varlık ise başkan takipçisi Ethereum (ETH) oldu. Son 24 saatte 87 milyon dolarlık Ethereum (ETH) tasfiye edildi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu