WazirX (WRX) Nedir?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

WazirX (WRX), Hindistan merkezli bir kripto para borsası olarak nitelendirilebilir. WazirX grubunun tabir ettiğine nazaran platform Hindistan’ın en süratli büyüyen borsası olma özelliğini taşıyor. Çok sayıda kullanıcısının bulunduğunu belirten WazirX kullanışlı bir uygulamaya da sahip. Platformda gerçekleştirilecek süreçlerde kullanılmak üzere WRX ismi verilen bir kripto para da geliştirilmiş. Buna nazaran WRX token’lerin kendine doğal bir kullanım alanı bulduğunu söyleyebiliriz. WazirX borsası, Binance ekosisteminin bir modülü olarak biliniyor. Bu içerik boyunca WazirX borsasının özelliklerinden ve ekosisteme katkılarından bahsedeceğiz. Ayrıyeten platformun kripto parası WRX token’lere yönelik çeşitli bilgilere de bu içerikte yer veriyor olacağız.

WazirX borsası ve Binance geçmişte kurdukları bir paydaşlık kapsamında bir faaliyet gerçekleştirdiler. “Hindistan için Blockchain” ismini verdikleri bir aktiflik ismi altında tam 50 milyon dolarlık fona hayat verdiler. Bu halde hayata geçirilen WazirX borsası global ölçekte faaliyetlerine devam ediyor. Dünyanın her bir köşesinden kripto para kullanıcıları bu platform vasıtasıyla alım satım süreçleri yapabiliyor. WRX ise bu platformda kullanılan token. Binance blockchain’i üzerinde yer alan bu token platformda yapılan her süreçte kullanılıyor. Doğal olarak da büyük bir kullanım alanına sahip olmuş oluyor. Süreçlerinde WRX tercih eden kullanıcıların kimi avantajlardan faydalanması sağlanarak token’in kullanımına teşvik sunuluyor. Bu durumu Binance platformunun kripto parası Binance coin (BNB) kullanan kullanıcıların süreç fiyatları için indirim almalarına benzetebiliriz. Bu tip imkanlardan faydalanmak isteyen kullanıcılar portföylerinde ebediyen bu cins kripto paralara yer veriyor. WRX token sahiplerine sunulan imkanlar ortasında sırf süreç fiyatı indirimi yok. Bunun yanı sıra madencilik, token airdropları, birtakım ek gelirler ve daha fazlası da WRX kullanıcılarını bekliyor.

WazirX (WRX) Nedir?

WazirX platformunun potansiyelini farkeden Binance, bu duruma sessiz kalmayarak yatırımlarını bu istikamete sevk etti. Böylelikle WazirX ekosistemi daha da büyümeyi başardı. Doğunun en büyük oyuncularından Hindistan, kripto para piyasası için de epeyce büyük bir potansiyeli elinde bulunduruyor. Bu gerçeğin farkında olan kripto para girişimcileri şimdiye dek çok sayıda projeyi hayata geçirdi. Teşebbüsçüler bu formda bu büyük pastadan kendilerine bir hisse almayı hedefliyor. WazirX üzere yenilikçi projeler sayesinde Hindistan’ın kripto para ekosisteminin de gelişmesi kelam konusu. Takımın gayeleri ortasında piyasaya erişemeyen kullanıcıların buraya dahil edilmesi de yer alıyor.

WazirX (WRX) Ne Vakit Başlatıldı?

WazirX (WRX) platformunun 2018 yılında başlatıldığını biliyoruz. Faaliyetlerine birinci başladığı andan itibaren gelişimine devam eden WazirX vakitle Binance iştirakini sağladı. Platformun kripto parası WRX ise her geçen gün daha da gelişmeye ve süreç hacmini artırmaya devam etti. Platformun sahip olduğu dev potansiyeli fark eden Binance borsası WazirX’i 2019 yılında ekosistemine dahil etti. Bu sayede WazirX milletlerarası bir platform tarafından satın alınan birinci borsa platformu olma unvanına erişti. Bu borsa aracılığıyla prestiji paralarınızla direkt USDT satın alabiliyorsunuz. Bu durumda milyonlarca kullanıcının yer aldığı Hindistan pazarını kripto paralar için ulaşılabilir hale getiriyor. Bu durumun hem kripto para ekosistemi hem de Hindistan’daki kripto severler için olumlu sonuçlar doğurduğunu söyleyebiliriz. WazirX sayesinde piyasaya milyonlarca yeni kullanıcı dahil olabiliyor. Bu kullanıcılar yeni para manasına geliyor. Tüm kripto paraların pahası de bu gelişmeler doğrultusunda artış gösteriyor.

WazirX (WRX) Nedir?

WazirX (WRX) Nasıl Çalışır?

WazirX (WRX) bir kripto para borsasıdır. Hindistan’ın en emniyetli Bitcoin ve kripto para borsası olduğunu argüman eden WazirX kullanıcılarına çok sayıda hizmet veriyor. Bu hizmetler ortasında kripto para alım satımı yer alıyor. Bu borsa üzerinden Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) üzere kripto paralarla süreç yapılabiliyor. Bu saydıklarımıza ek olarak çok sayıda seçeneğin platformda kullanıcılarını beklediğini söylemek mümkün. WRX ise borsanın kendi kripto parası olarak biliniyor. Bitcoin ya da öbür kripto paraların sahip olduğu yapıyla tasarlanan WazirX (WRX) toplamda 1 milyar adet olacak formda tasarlandı. WRX token’lerin WazirX ekosisteminin bel kemiği olduğu tabir ediliyor. Grubun sözlerine nazaran WRX token’in başlatılmasının temel maksadı topluluğu da sürece dahil etmek. WRX’ler sayesinde kripto para topluluğu WazirX platformunun gelişimini destekleyebilecek. Üstelik sistemin sürdürülebilirliği ismine, ekosisteme katkıda bulunan kullanıcılara makul oranlarda mükafatlar sunuluyor. Bu sayede WazirX ekosisteminin dinamik ve yeni kalması sağlanıyor.

WazirX (WRX) Fiyatı

WazirX platformunun kripto parası WRX’lerin fiyatı bu içeriğin hazırlandığı anda alınan aktüel datalara nazaran 1,78 dolar dolaylarında seyrediyordu. WRX grafikleri incelendiğinde bu token’in şimdiye dek ulaştığı en yüksek fiyatın 4.1 dolar olarak ölçüldüğü görülüyor. Kasım 2021 itibariyle WRX token’lerin son bir yıl içerisinde en düşük süreç gördüğü kıymet ise 0.062 dolar olarak tespit edildi. WRX’ler için toplam arz edilecek ölçü projenin tanıtıcı yazısında ya da bilindik rastgele bir mecrada ilan edilmemiş. Lakin sirkülasyonda bulunan WRX token sayısı ise 317 milyon dolaylarında.

WazirX (WRX) Nedir?

WazirX (WRX) Nereden Alınır?

WazirX platformunun kripto parası WRX token’ler bugün birçok prosedürle temin edilebilir. Bu usuller ortasında en bilindik olanı ve kullanıcıların en çok tercih ettiği formül kripto para borsalarından geçiyor. WRX token’ler başta ortağı Binance olmak üzere çok sayıda borsada listelendi. Binance ise bu kripto para için çok sayıda süreç çifti meydana getirdi. Bunları süreç çiftlerini USDT, BUSD, BTC, EUR ve BNB halinde sıralayabiliriz. Buna nazaran kullanıcılar Binance üzerinden bu kripto paralarla ya da EUR prestiji parasıyla WRX token satın alabilecek.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu