Birleşik Krallık Merkezli Finans Derneği, Kriptoların Alternatif Bir Ödeme Aracı Olabileceğini Düşünüyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Birleşik Krallık merkezli bir finans derneğinin hazırladığı rapora nazaran kripto paralar, ödemeler için düzgün bir alternatif olabilir.

Uluslararası Para Transferi Ağları Birliği (IAMTN) tarafından yapılan araştırma, blockchain teknolojisinin aracıları ortadan kaldırması sebebiyle maliyetleri düşürebileceğini söz etti.

İlginizi Çekebilir

IAMTN’nin araştırması, kripto ödemelerinin bilhassa hudut ötesi ödemeler için epey yararlı olabileceğini ortaya koyuyor.

“İşlerin daha kolay hale gelmesi için kripto para ünitelerinin kullanılması, klasik finans için uygun bir alternatif olabilir. Bunun sebebi, sonlu çalışma saatleri ve uzun süreç müddetleri ile uğraşmaya gerek kalmadan, süreçlerin bir blokzincirinde süratli bir biçimde yapılmasına imkan tanımasıdır”

Çalışma, blokzincirinin ödemeler için epeyce yararlı olduğunu ortaya koymasına karşın, mevzu havale olduğunda en güzel kullanımın hangisinde olduğunun şu anda belgisiz olduğunu vurguladı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu