Tesla, Elon Musk’ın Paylaşımı Nedeniyle Bir Mahkeme Celbi Daha Aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Tesla CEO’su Elon Musk resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar ile sık sık gündeme gelirken, Son olarak elde edilen bilgilere nazaran; Elon Musk’ın Twitter üzerindeki paylaşımları şirketlerinin başına sık sık bela olmaya devam ediyor. Son olarak ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) İcra Şurası Lideri, Elon Musk’ın 2018’deki elektrikli araba üreticisini özel hale getirme konusundaki tweetleri üzerine ikinci bir mahkeme celbi daha aldığını açıkladı.

Tesla’ya Musk’ın 2018’deki Tweet’i Sebebiyle 2. Mahkeme Celbi

İlginizi Çekebilir

Kripto para kesimindeki yaptığı yorumlar nedeniyle sık sık isminden kelam ettirten Tesla CEO’su Elon Musk bu defa attığı bir tweet sebebiyle şirketi Tesla’nın 2. bir mahkeme celbi almasına neden oldu.

Tesla, Elon Musk’ın Paylaşımı Nedeniyle Bir Mahkeme Celbi Daha Aldı

Hatırlatmak gerekirse birinci mahkeme celbi, Musk’ın Twitter takipçilerine pay senedi opsiyonlarındaki vergi faturalarını karşılamak için Tesla payının yüzde 10’unu satıp satmayacağını sormasından günler sonra gelmişti.

Elon Musk, 2018’de şirketin avukatlarının şirket hakkında değerli bilgiler içeren tweet’leri evvelce onaylamasına müsaade vermeyi kabul ederek düzenleyici tarafından özel tweet’leri hakkında bir dava açmıştı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu