Ethereum Merge Tarihi Gas Ücretlerine Olumlu Yansıdı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Geçtiğimiz günlerde Ethereum geliştiricilerinin düzenlediği toplantıda kesin olmasa da Merge için bir tarih sinyali verilmişti. Bu tarih açıklamasından çok geçmeden gas fiyatlarında değişiklik hissedilmeye başlandı.

Blokzincir data platformu olan Dune Analytics tarafından ortaya çıkan bilgilere nazaran, Ethereum’un yedi günlük ortalama gas fiyatı bu yıl içinde en düşük düzeye geriledi.

İlginizi Çekebilir
Ethereum Merge Tarihi Gas Ücretlerine Olumlu Yansıdı

Geçtiğimiz yılın boğa piyasası sırasında, Ethereum ağı daima olarak ortalama 40 dolar üzere çok yüksek fiyatlarla çırpınıyordu. Bu olay, Solana üzere alternatif platformların yükselişine yol açtı ve karşılanamaz hale gelmişti. En etkin kripto para ünitelerinden biri olan ETH geçtiğimiz hafta değerli bir yükseliş yaşamasına karşın, ETH gas fiyatları eskisi üzere yüksek düzeyleri görmedi.

Ethereum Merge Gas Fiyatlarını Azaltacak Mı?

Ethereum Blockchain ağı, en faallerinden biri olması nedeniyle hayli verimsiz bir hâle gelmiş durumda. Lakin Ethereum 2.0’a geçiş ile birlikte çok daha az güç tüketecek olsa da gas fiyatlarında tam manasıyla bir düşüş yaşanmayacağı kuvvetle mümkün.

Bu ayın başlarında DeFi sorumlusu Vivek Raman, bahsi geçen fiyatların fikir birliği sisteminin pek de bir fonksiyonu olmayacağını açıklamıştı. Bu yüzden de kullanıcılar süreçlerinde daha az para harcamak için layer-2 tahlillerini kullanmak durumunda kalacaklar.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu