Metaverse Satışları 4 Yıla Kadar 5 Milyar Dolar Artacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Technavio’nun yayımladığı bir rapora nazaran 2021’den 2026’ya kadar metaverse satışları 5 milyar dolar artacak. Global pazar araştırma şirketlerinden biri olan Technavio’nun yayımladığı bir rapora nazaran önümüzdeki 4 yılda metaverse emlak piyasasının pazara ilginin artması ve kripto paralara olan popülerliğinin tesiriyle yıllık yüzde 61.74 oranıyla 5.36 milyar dolar büyümesi bekleniyor.

Metaverse Satışları 2026’ya Kadar 5.36 Milyar Dolar Artacak

İlginizi Çekebilir

Metaverse odaklı çalışmalar artarken bir araştırma raporu da Technavio’dan geldi. Technavio’nun raporuna nazaran yaklaşık 4 yıl içerisinde metaverse pazarının 5 milyar dolar büyümesi öngörülüyor. Bu büyümenin yüzde 41’inin ise Kuzey Amerika üstleneceği belirtiliyor. Yayımlanan raporda ek olarak birçok büyük markanın satın alınan araziyi reklam ve tanıtım gayeli kullandığı için daha fazla toprağa sahip olunması da bir trend haline gelebileceği yer alıyor.

Metaverse Satışları 4 Yıla Kadar 5 Milyar Dolar Artacak

Ancak fiyatlardaki bu belirsizlik, metaverse pazarının büyümesinin önüne büyük mani olarak çıkıyor. Sanal arsa fiyatlarının bir paha biçilmesi gerçek hayattaki üzere eş kıymet olmuyor. Gerçek sınırdaki üzere fiyat biçilmesine göre metaverse, büyük ölçüde alıcının görüşlerine bağlı. Bu durum da ister istemez piyasada iniş çıkışa ve sakinliğe sebep oluyor.

Rapora nazaran, Covid-19 salgının tüm dünyayı kasıp kavurması ve insanların işlerini meskenden yürütmelerini zorlamasıyla bir arada VR/AR platformlarına gösterilen ilgi, otomatikman metaverse piyasasını da hızlandırdı. Ayrıyeten Nike, Meta ve Microsoft üzere dev şirketleri sanal dünyaya yani metaverse alanına girdikçe yanlışsız orantılı olarak metaverse gayrimenkul piyasasını hızlandıracak.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu