VEGA Coin Nedir? VEGA Coin Yorum ve Geleceği 2022

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Merkezsiz finansın büyümesi (DeFi) son yıllarda klâsik finans piyasalarının dışında birçok kişi için alternatifler oluşturmuştur. Bu, yüksek fiyatlar, üçüncü taraf ortacılar, sansürler ve finansal piyasaları yıllardır rahatsız eden daha fazlasının zorluklarından artık kaçınılabileceği manasına geliyor. Birçok platform, blok zinciri teknolojisi aracılığıyla çeşitli finansal eserler ve hizmetler sunan DeFi trendine atladı. Vega platformu ile VEGA token bunlardan biridir. Platform, blok zincirini finans ve ticaret dünyasına bağlayan merkezi olmayan bir köprüdür.

VEGA Coin Nedir?

İlginizi Çekebilir

Vega, finansal eserlerin yürütülmesini ve ticaretini kolaylaştıran merkezi olmayan bir protokoldür. Halka açık ağlarda tam otomatik ticaret için oluşturulmuş bir pay ağının delilidir. Merkezsiz pazarlar oluşturmak için herkes protokolü kullanabilir. Fakat protokolün uygulanması lakin ağın omurgasını oluşturan nodeler ortasında dağıtılmış bir biçimde yapılabilir. Her node, Proof of Stake (PoS) sistemi aracılığıyla ağa katılır ve tam güvenliği sağlamak için tüm düğümler bir Bizans konsensüs protokolü çalıştırır.

Vega blok zinciri, Tendermint üzerine heyetidir ve bu, merkezileştirilmiş borsalar üzere misal tecrübe ve yeteneklere sahip merkezi olmayan ağında türevlerin ticaretini mümkün kılar. Ayrıyeten platform, merkezi olmayan ticaret için optimize edilmiştir.

Her cins karmaşık pazarın ve eserin zincir üzerinde oluşturulmasını sağlayan teknik bir katmandır. Geliştiriciler, traderlar ve pazar yaratıcıları dahil olmak üzere herkes için bir platformdur. Platformun emeli, DeFi sisteminin temel altyapılarından biri olmaktır ve misyonu, herkes için ticaret yapma özgürlüğü sağlayacak araçlar geliştirmektir.

Vega’nın Yenilikçi Yaklaşımı

Platform, piyasa yapan kaynakları çekmek ve tahsis etmek için dinamik likidite piyasasından yararlanan yenilikçi bir yaklaşım kullanır. Bu yerleşik likidite teşvikleri, protokolün rastgele bir finansal eserde traderlar ve piyasa yapıcılarla eşleşmesini sağlar. Platformda yeniliği teşvik etmek için Vega, Akıllı Eserler olarak bilinen bir özelliği dahil etti. Kullanıcıların yeni eserler oluşturmasına ve yeni pazarlar başlatmasına imkan tanır.

Kapsamlı bir ekonomik temeller ve eser özellikleri paketi, iştirakçilerin nakit akışları ve ödemelerle ilgili tüm talimatları belirlemelerini sağlar. Platform, karmaşık enstrümanların inançlı ticaretini sağlamak için merkezi olmayan risk idaresi standartlarına nazaran de çalışır.

VEGA Coin Nedir? VEGA Coin Yorum ve Geleceği 2022

Vega Pazar Ağı

Vega Ağı, piyasalar, iştirakçiler, yönetişim hareketleri ve eserler üzere çerçevesinin öteki bileşenlerinin üzerine oturduğu temeldir. Ağdaki piyasalar, belli bir alım satım çeşidi için tasarlanmış alım satımı yapılabilen enstrümanları çağrıştırır. Piyasaların, enstrüman hayat döngüsü basamağına ve rastgele bir sürecin ticareti etkileyip etkilemediğine bağlı olarak farklı cinsleri vardır. Bunlar önerilen, faal, askıya alınmış ve kapalıdır. Genel olarak, piyasalar iki kategoriye ayrılır:

Açık Piyasalar: Takas için kâfi teminatı olan iştirakçilere açıktır. Bunlar, pay senetleri, forex vb. için halka açık piyasalara emsal. Ayrıyeten, vakit zaman öbür modları da kullansalar da, çoğunlukla limit buyruk defterini kullanarak süreç yaparlar.

Geçici yahut OTC Piyasaları: Bir iştirakçi tarafından, çevrimdışı olarak kabul edilen fiyatlara dayalı bir ticaret başlatmak yahut fiyat keşif sürecini aktifleştirmek için Vega protokolünü kullanmak üzere makul bir emel için oluşturulurlar.

Vega’nın Teminat Yönetimi

Güvenli ticaret, Vega ağının kıymetli bir kesimidir. Bunu garanti altına almak için, halka açık bir Vega ağındaki her ticaret kâfi teminatlandırmaya tabidir. Aksi takdirde, bunlar kapatılacaktır. Bu nedenle ağ, Vega ağı ile kripto varlığı için ana zincir ortasında kolay bir para yatırma/çekme protokolü arayüzü ile kolay idareye müsaade veren merkezi olmayan bir sistem kullanarak tüm varlıklarda teminat fiyat. Bu, gerektiğinde varlık eklemeyi sağlar. Konut sahibi zincirin performansı, para yatırma ve çekme suratını belirleyecektir. Lakin varlıkların Vega Network’e yatırılmasından sonra, Vega Altyapıları tahsis, uzlaşma, hür bırakma yahut transfer suratını belirler.

Teminat olarak nitelendirilen bir varlığın kriteri, Vega ağının onu yönetme kabiliyetidir ve bu dört kritere bağlıdır. Şu anda sadece blok zinciri tabanlı kripto para üniteleri ve dijital token’lar bu kriterleri karşılamaktadır.

Vega’da Ticaret ve Uzlaşma

Alım satım talimatlarından en son takasa kadar tüm süreçlerin her nodede deterministik bir biçimde gerçekleşmesini sağlamak için alım satım ve takas Vega ağında büsbütün otomatiktir. Bu, piyasadaki her iştirakçinin her hareket için birebir sonucu görmesini sağlamak için merkezsizlik ihtiyaçlarıyla uyumludur.

Vega ağında bulunan altı ticaret modu yahut yeni ticaret oluşturma tekniği vardır. Bunlar daima ticaret, ayrık ticaret, açık artırmalar, askıya alınmış piyasalar, fiyat teklifi talepleri (RFQ) ve eşleşen süreçlerdir. Çeşitli şartlarda uygulanabilirler ve pazarın muhtaçlıklarını karşılarken adalet ve esneklik standartlarını karşılarlar. Öte yandan, uzlaştırma piyasası, traderların hesaplarının, bir ticaretin ömür döngüsünde belirtilen noktalarda hakikat bir biçimde alacak ve borçlandırılmasını sağlar.

VEGA Coin Nedir? VEGA Coin Yorum ve Geleceği 2022

VEGA Token Hakkında

Vega’nın mahallî kripto para ünitesi VEGA tokendir. VEGA, bir ERC-20 tokenidir, yani Ethereum ile uyumludur ve bir Ethereum-Vega köprüsü aracılığıyla Vega blok zinciri ile etkileşime girer. Token bir idare belirteci olarak hizmet eder ve sahiplerinin platformda oy hakları vardır. Tokenin bir kısmı zati ICO aracılığıyla tahsis edildi. Kilitli kalsalar da, sahipleri ağ canlı olduğunda belirteci stake edebilir ve devredebilir. Bu, token sahiplerinin doğrulayıcıya tokenler atayarak ve yeni pazarlar ve platformun idaresi üzere hususlarda teklifte bulunarak ve oy vererek ağa katılabilecekleri manasına gelir. Sahipler tokeni payladığında yahut devrettiğinde, altyapı fiyatının bir yüzdesi formunda ve zincir üstü hazineden mükafatlar alacaklardır.

Vega token’ın toplam arzı 64.999.723’tür.

2 Haziran – 3 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında Vega ICO CoinList’te gerçekleşti. Orada, 59.750,00 dolar bedelinde 4 milyondan fazla token sattı. Kalan satılmayan tokenler, topluluk ve teşvikler için yapılan harcamalara gidecek. Diğer bir deyişle, Vega, protokolün daha da geliştirilmesi için ek fon yaratma yahut öteki teşebbüsleri finanse etmede gelecekte kullanılmak üzere küçük bir hazine tutmaya devam edecek.

ICO

Vega ICO, 2 Haziran – 3 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında CoinList’te gerçekleşti. Orada Vega, 59.750,00 dolar kıymetinde 4 milyondan fazla token sattı. ICO’nun üç fiyat kategorisi vardı ve tokenler kimi kriterlere bağlı olarak 5$, 10$ yahut 15$’a çıkıyordu. Bilhassa, 5 dolarlık token’ların 12 aylık bir kilitlenme müddeti vardır ve bundan sonra 12 aylık bir hür bırakma müddeti, azamî 1.000 dolardır. Ayrıyeten, 10 dolarlık token’ların 6 aylık bir kilitlenme mühleti vardır ve bundan sonra 6 aylık bir özgür bırakma müddeti, azamî 2.500 ABD dolarıdır. Son olarak, 15 dolarlık token, azamî 10.000 dolarlık olmak üzere 90 günlük bir kilitlenmeden sonra serbestçe süreç görecektir.

ICO, Vega protokolü için büyük bir başarıydı.

VEGA Coin Yorum ve Geleceği 2022

Vega protokolünün, tıpkı Ethereum üzere, merkezsiz finansın temel altyapılarından biri olma üzere yüksek bir amacı vardır. Ticaret özgürlüğünü garanti eden araçlar oluşturmayı ve bu özgürlüğü dünyadaki herkes için erişilebilir hale getirmeyi hedefler. Bunu başarıp başaramayacağını söylemek için şimdi erken. Bununla birlikte, protokol, onu izlemeye kıymet bir proje yapan birkaç yenilikçi yaklaşıma sahiptir.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu