Müzik Platformu Audius Hackera 18 Milyon AUDIO Kaptırdı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Web3’ün müzik platformu Audius, bir hackera 18 milyon AUDIO kaptırdı. Kripto topluluklarında teklifler genel olarak oy birliği ile kabul ediliyor. Hacker da istismar için bu yolu tercih etti. Audius müzik platformunda makûs niyetli bir idare teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Teklifin sonuçlanması durumunda Audius’tan bir hacker tarafından 18 milyon AUDIO token çalındı.

İlginizi Çekebilir

Hackerlar Tarafından 18 Milyon Audius (AUDIO) Tokeni Çalındı

Geçtiğimiz saatlerde 18 milyon Audius (AUDIO) tokenının şirket içi transferini talep eden makus niyetli teklif (teklif 85) topluluk oylaması ile kabul edildi.

Olay, @spreekaway adlı Twitter kullanıcısı tarafından ortaya çıkarıldı. Saldırgan “initise()’i çağırabilecekleri ve kendini idare mukavelesinin tek koruyucusu olarak ayarlayabilecekleri” istikametinde makus niyetli bir teklif yaptı.

Bu ortada haberin yazımı itibariyle 18 milyon AUDIO’nun 6,1 milyon dolar pahasında olduğunu da belirtelim. Mevzuya ait şirket cephesinden de açıklama geldi:

“Herkese merhaba, grubumuz topluluk hazinesinden AUDIO tokenlarının yetkisiz transferine ait raporlardan haberdardır. Etkin olarak araştırıyoruz ve daha fazlasını öğrenir öğrenmez sizleri haberdar edeceğiz. Dayanak grubumuza yardım etmek isterseniz, lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyin.”

Şirketin başına gelen bu bahtsız olaydan sonra Audius; Ethereum blokzincirindeki tüm Audius kontratlarını ve AUDIO tokenlarını faal olarak durdurdu.

Hacker’ın makus niyetli teklifi ile topluluk hazinesinden çalışan AUDIO’ların toplam kıymeti 6 milyon dolar kıymetindeydi. Çalınan tokenler kısa müddet içinde 1.08 milyon dolara satıldı.

Peckshield da mevzuyla ilgili tweet attı.

Sorunun proxy ve impl ortasındaki tutarsız depolama nizamında yattığını söyleyen Peckshield, “Özellikle Audius Community Hazine kontratının çakışması, başlatıcı değiştiriciyi devre dışı bırakma muadili ile sonuçlanır. proxyAdmin adresi (0x..abac) burada bir rol oynar” dedi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu