Tecrübeli Yatırımcıdan, Dikkat Çeken Solana (SOL) Eleştirisi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Cyber Capital CIO’su Justin Bons, Solana’yı (SOL) eleştirdi.

Açıklamayı Twitter hesabı üzerinden yapan Bons, Solana’nın geçtiğimiz aylarda yedi defa çöken tek blokzinciri olduğunu vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Solana blokzinciri 2021 ve 2022 yıllarında bir dizi kesinti yaşadı. Geliştiriciler, külfetin giderilmesi için blokzincirini tekrar başlatmak durumunda kaldı.

Bons, Solana grubunun SOL’un sirkülasyondaki arzı hakkında yanlış beyanlarda bulunduğunu da belirterek, üçüncü bir kişi tarafından açıklanan 13 milyon token’lık Solana cüzdanı olduğunu da hatırlattı.

Bons ek olarak, Solana blokzincirinin saniyede 400.000 süreç yaptığına dair açıklamaların, gerçek olmaktan çok uzak olduğunu lisana getirdi.

Topluluktan Karşılık Geldi

Bons, Solana’nın Proof-of-History (PoH) konsensüs algoritmasının yenilikçi olmadığını tabir ederek, bu yapının %51 saldırısına eğilimli bir hale geldiğini söyledi.

Bons ayrıyeten, Solana’nın yeni duyurulan Android akıllı telefonu Saga’nın bir para tuzağı olduğunu savundu.

Daha evvel Coinbase ve Blackberry üzere şirketlerde çalışan Solana geliştiricisi @0xMert_, Bons’un tüm suçlamalarının çürütüldüğünü lisana getirdi.

Örneğin yaşanan tüm kesintilerin IDoS ataklarından dolayı gerçekleştiğini söyledi ve bu kesintilerin Proof-of-Stake blokzincirlerinin birçoklarında olabileceğini tabir etti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu