Tayvan’dan Kredi Kartı ile Kripto Satın Almaya Engel

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Tayvan’daki mali departman yetkilileri, bankalardan kredi kartları ile kripto para satın alınmasını yasaklamak istiyor.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan haberlere nazaran, Tayvan‘daki mali departman yetkililerinin bankalardan kredi kartları ile kripto para satın alınması gündeme gelmişti. Tayvan Mali Denetleme Komitesi, bu ayın başlarında bankacılık bölümü birliğine ait bir rapor yayımladı. Yayımlanan bildiriye nazaran, bankaların kredi kartlarından sanal varlık satın alma hizmetinin durdurulması isteniyor.

İlginizi Çekebilir

Tayvan’da Kredi Kartları ile Kripto Para Satın Alımı Yasaklanabilir

Hong Kong’da bulunan dijital medya platformu Forkast‘a nazaran, Tayvan‘da kredi kartları ile kripto para alımının önüne geçilmek isteniyor. Ülkede geçen temmuz ayında da kripto para ünitesi hizmet sağlayıcıları için kara para aklama ile gayrette belli kurallar, faaliyete geçmişti.

Bahsi geçen yasaklamayı planlayan yetkililer, kredi kartlarının tüketim için bir ödeme aracı olarak kullanıcılara hizmet vermesi gerektiğini düşünüyor. Bu yüzden meçhul bir ticarette kart kullanmaya müsaade verilmemesi isteniyor.

Yetkililer, kredi kartı kullanıcılarına getirilen yeni kurallara ayak uydurmaları ve çeşitli düzenlemeler yapmaları için üç aylık bir vakit tanıdı.

Son olarak Tayvan bir merkez bankası dijital para ünitesi (CBDC) üzerinde çalışmalarına son derece ağırlaşmış durumda. Hatta haziran ayında birkaç prototip ile teknik simülasyonlardaki denemelerini tamamladı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu