Vitalik Buterin, Merge’in Yalnızca Bir Başlangıç Olduğunu Söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, Merge’in sırf bir başlangıç olduğunu söz ederek, yeni güncellemelerin geleceğini söyledi.

Ethereum’un sadece %40’ının tamamlandığının altını çizen Buterin, Merge’den sonra çok daha fazlasının geleceğini söyledi.

İlginizi Çekebilir

Fransa’daki Ethereum Topluluk Konferansı’nda kelam alan Buterin, ağın Proof-of-Stake’e geçişinin çok ötesindeki gelişmelerden kelam etti. Ona nazaran “Merge” bir dizi planlı yükseltmenin sadece birinci etabı.

Buterin, Bitcoin savunucularının Bitcoin’in %80 oranında tamamlandığını düşündüğünü belirtirken, Ethereum destekçilerinin ise Ethereum’un sırf %40’ının tamamlanmış olduğuna inandığını söyledi. Buterin’e nazaran Merge’in akabinde Ethereum’un sadece %55’i tamamlanmış olacak.

Buterin, ilerleyen devirlerde Ethereum’un çok daha fazla süreç gerçekleştirebileceğine dikkat çekti:

“Ethereum, bugün saniyede yaklaşık 15-20 süreç gerçekleştirebilir. Tamamlandığında ise saniyede 100.000 süreç gerçekleştirebilecek”

Ethereum, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap bilgilerine nazaran 1.574 dolar üzerinden süreç görüyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu