SEC Başkanı Gensler, Kripto Sektöründe “Çok Önemli” Bir Risk Olduğunu Söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) Lideri Gary Gensler, kripto dalında çok değerli bir risk olduğunu tez etti.

Gensler bir defa daha, token’ların bir birçoklarının menkul değer olduğunu lisana getirdi. Geçtiğimiz ay Gensler, Bitcoin’in bir emtia olduğunu belirterek, onu öbür kripto paralardan ayırdığını tabir etmişti.

İlginizi Çekebilir

Gensler, Ethereum’un durumu hakkında da sessiz kalmayı sürdürdü.

SEC Lideri ek olarak, kripto kredisi veren kuruluşların yatırım şirketi olarak faaliyet gösterebileceğini söyledi.

Borç veren şirketlerin “oldukça yüksek getiriler” vaat ettiğine dikkat çeken Gensler, “Bu vaatlerin ardında ne var?” sorusunu yöneltti.

Gensler, düzenleyicinin halkı korumak için bu cins borç veren şirketleri, menkul değer maddelerine uygun bir biçimde kaydettirmeye odaklanmaya devam edeceğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde de Bloomberg’e konuşan Gensler, kripto sanayisinde “çok fazla uyumsuzluk” olduğunu söylemişti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu